Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita croitoru.lina's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2010
    Postari in forum
    1
    buna!

ma numesc madalina si as avea si eu o intrebare

poate primesc un raspuns sa ma lamuresc si eu .

de 2 ani si ceva incercam sa facem un bebe si nu reusim . Sotul meu a fost depistat cu enterococcus spp in stare grava. eu am fost la ginecolog si mi a spus ca din partea mea nu e nici o problema , dar nici din partea lui nu ar tb sa fie ca spermograma e buna .

Oare e din cauza acestui enteroccocus?

Floricica Senior julay's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2009
    Postari in forum
    3.590
    Buna, m-ai facut curioasa si am intrat pe net sa aflu mai multe detalii despre acest streptococ...daca sotul tau este in stare grava (adica infectia este extinsa)este mai bine ca nu ai ramas insarcinata pentru ca riscai sa pierzi sarcina (streptococul asta se ia destul de usor), lucru pe care NU ti-l doresc!!!Daca spui ca spermograma este buna, atunci probabil ca nu asta este cauza, mai intreaba si alt medic! Dar, la o asa infectie, banuiesc ca sotul tau ia un antibiotic puternic, iar atunci cand incerci sa faci un bebe este bine sa nu urmezi nici un tratament medicamentos( chiar daca cel care face tratamentul este barbatul). Mai ai putina rabdare si asteapta sa se faca bine sotul si apoi mai incercati! :)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari