Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita shalini's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.07.2007
    Postari in forum
    1

Factorul Rh negativ

Topicul este raspuns la articolul Factorul Rh negativ

eu am pierdut sarcina la 3 luni si ceva la fel eu am rh negativ iar sotul pozitiv.am facut prima dozare de anticorpi.

Floricica Nou Venita gabrielacenuse's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2007
    Postari in forum
    224
    IMI PARE RAU PT.VOI.Noi avem rh.diferite(eu-negativ) si nu am avut probl. cu anticorpii(faceam analize lunar)dar termenul sarcinii a fost depasit iar copilul s-a strangulat cu cordonul.D-ZEU a vrut sa ne dea copilul si am "aranjat" nasterea in ziua cind fetita tocmai intrase in suferinta fetala.Intr-o luni-13 sept.-cu noroc, a venit minunea BIANCA-ANDREEA care implineste curind 14 ani si ne umple viata.
    TREBUIE SA MAI INCERCATI!MERITA!AVETI INCREDERE![floare galbena]

Floricica Nou Venita bombonel's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.10.2007
    Postari in forum
    96
    si eu am rh negativ si sotul pozitiv.Mai incearca ca nu e nimic pierdut.Eu am 2 baieti si o fetita sanatosi.problema apare dupa ce nasti daca bebe are rh pozitiv.Nu sunt probleme cu bebe,riscul este pentru urmatorul bebe daca mai vrei sa faci,dar acum se face imediat dupa nastere un vaccin pentru a indeparta riscurile pentru o sarcina urmatoare.Efectul vaccinului este dec 5 ani

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari