Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alinaioan-popa's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2006
    Postari in forum
    1

Factorul Rh

Topicul este raspuns la articolul Factorul Rh

de fapt, am o intrebare: Eu am Rh-ul negativ. Sotul are Rh pozitiv. Am nascut, copilul are Rh pozitiv nu am facut injectiile cu imunoglobina, iar pe timpul sarcinii nu am avut probleme. cu toate astea, stiu ca imediat dupa nastere, trebuia sa mi se faca o injectie. Cu toate astea nu s-a intamplat, intrebarea mea este: Ce sanse sunt ca acestlucru sa-mi afecteze o viitoate sarcina? Sau mai pot ramane insarcinata?

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    copilul mosteneste rh-ul tatalui mereu, fara exceptie. faptul k nu ti s-au administrat imunoglobuline nu este grav. de obicei sansa unor complicatii severe apare abia la a doua sarcina. desi tu nu ai avut probleme la prima sarcina, sunt mamici care au avut, astfel depinde de sansele de afectare a viitoarei sarcini de la persoana la persoana. indicat este sa consulti un medic pentru a-ti explica toate aspectele. poti sa ramai insarcinata, nu are legatura cu Rh-ul ci cu alte aspecte. bafta!! [bebelus]

kim
    kim este offline.
    Floricica Nou Venita kim's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2006
    Postari in forum
    7
    Draga Piticot, copilul nu mosteneste intotdeauna Rh-ul tatalui! Micutul meu Aris are Rh negativ ca mine , nu pozitiv ca al tatalui.Plus ca noi avem grupe diferite de singe, AII ssi BIII, iar el e ABIV...
    Nu mi s-a spus nimic de imunoglobuline la spital. Ce ar trebui sa fac? Nu am avut probleme pe perioada sarcinii, am facut trei teste de titrare de anticorpi si toate au iesit absente.

Floricica Nou Venita amacs's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.09.2008
    Postari in forum
    16
    Citat Postat de alinaioan-popa Vezi mesajul
    Topicul este raspuns la articolul Factorul Rh

de fapt, am o intrebare: Eu am Rh-ul negativ. Sotul are Rh pozitiv. Am nascut, copilul are Rh pozitiv nu am facut injectiile cu imunoglobina, iar pe timpul sarcinii nu am avut probleme. cu toate astea, stiu ca imediat dupa nastere, trebuia sa mi se faca o injectie. Cu toate astea nu s-a intamplat, intrebarea mea este: Ce sanse sunt ca acestlucru sa-mi afecteze o viitoate sarcina? Sau mai pot ramane insarcinata?
    Buna alina!!!si eu am aceasi intrebare ca si tu!!! ai gasit de atuncea ceva?[bebe plangand]

Floricica Debutanta k3loo's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2009
    Postari in forum
    1.057
    Buna. Bineinteles ca poti ramine insarcinata - fizic. Doar ca ar cam fi de evitat... mult mai multe despre acest aspec gasesti in discutiile din grupul Mama cu Rh negativ - pagina 1 - Comunitate

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari