Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita thegeorgya's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.09.2012
    Postari in forum
    2

Zambitor Cum aflu perioada fertila

Buna ziua, doresc sa folosesc calculatorul pentru a afla zilele fertile si am unele nelamuriri:

am inteles asa:
    1: sa scriu ultima data de inceput al ultimei menstruati
    2: ( aici am nelamurirea) sa scriu prima data de inceput al menstruatiei din luna in curs...

va rog sa ma ajutati cu un raspuns mai explicit... imi doresc nespus de mult un bebe si pana acum nu a fost sa fie.. dar de acum incep sa imi fac griji...

va multumesc anticipat si astept cu interes sfaturile si raspunsurile dumneavostra.

mada_lyna
    Guest
    Data de inceput a ultimei menstruatii:adica prima zi de menstruatie
    Durata ciclului menstrual: adica cate zile sunt intre 2 menstruatii- exemplu: ti-a venit pe 10 mai ,luna viitoare ar trebui sa iti vina pe 7 iunie=rezulta un ciclu menstrual de 28 de zile,numeri zilele incepand cu 10 mai pina pe 07 iunie. dak ti-ar fi venit pe 10 iunie , atunci ai fi avut un ciclu menstrual de 30 zile(aprox). deci la punctul 2 treci 28 sau 30 sau cate or fi.

Floricica Nou Venita thegeorgya's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.09.2012
    Postari in forum
    2
    multumesc frumos pentru raspuns, sper din toata inima sa fie cu succes ...
    Numai bine va doresc si multa sanatate!

mada_lyna
    Guest
    cu placere. sa fie cu burtica!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari