Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.04.2013
    Postari in forum
    2

Adoptia copilului surorii mele

vreau sa stiu cum se poate proceda in cazul urmator daca stie cineva ceva sigur: cazul este -sora mea a ramas vaduva cu un copil de 1an si este insarcinata in 4 luni; are 24 ani ,as vrea sa stiu daca exista vreo posibilitate legala sa luam noi (familia mea),nou nascutul sa-l crestem dar fara interventia protectiei copilului .Eu sunt angajata cu 1/2norma ,as putea lua concediu pt.cresterea copilului ?

sadia
    Guest
    Situatia e destul de delicata........Eu zic ca (cred) un avocat ar putea informa mai bine.

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Situatia e intradevar complicata...un avocat doar te poate sfatui.Insa nu ai cum sa iei concediu de crestere a copilului pentru un copil care nu e al tau legal.Doar daca e adoptat...

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    pai cred ca depinde mult de ceea ce vrei sa faci.vrei sa i-l iei de tot??iti trebuie un avocat.vrei sa o ajuti pana creste celalalt?nu iti trebuie nimic

Floricica Nou Venita alyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.04.2013
    Postari in forum
    2
    da sa o ajut ;nu stiu daca se poate cu plasament

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari