Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182

Idee Sugestii pentru imbunatatirea forumului

Dragele noastre,

Ne dorim sa stim parerea voastra despre forumul Copilul.ro, referindu-ne aici la functionalitate, ce optiuni va sunt de folos si ce optiuni va sunt de prisos, ce sugestii aveti sau idei in plus fata de ceea ce exista acum si asa mai departe.

Orice parere, sfat sau sugestie din partea voastra este constructiva pentru noi si ne dorim sa ne ridicam mereu la inaltimea asteptarilor voastre.

Va multumim si asteptam cu interes parerile voastre!

irina_me
    Guest
    Buna,

Probabil ca nu sunt prima, dar nici ultima care scrie pe tema asta. Sunt convinsa ca va este deja cunoscut faptul ca minunatele cartonase, care in alte conditii ar fi fost utile, in mainile unor persoane lipsite de ocupatie si nu numai, au ajuns intrumente de produs nervi si valva printre utilizatori. La inceput am incercat sa privesc cu amuzament problema asta, dar vad ca deja s-a ajuns in faza in care sunt obligata sa suport jigniri si, la randul meu, sa fiu provocata sa jignesc, pentru ca sunt om si nervii au si ei limite.
    Sigur n-o sa va determin cu mesajul meu sa schimbati politica forumului, dar imi fac datoria sa va spun ca printre multitudinea de utilizatori, se afla unii care chiar nu intra aici sa-si bata joc, ba chiar mai au si cate ceva de comunicat.
    Personal, daca situatia nu se va remedia, voi parasi cu regret aceasta comunitate. Nu de alta, dar am venit aici cu scopul de a face schimb de informatii, nu de jigniri.
    Sugestiile ar fi: fie le scoateti, fie gasiti o metoda ca ele sa poarte semnatura celui care le-a acordat....nu de alta, dar macar sa stiu cine ma injura.
    Sincer, mi-ar prinde bine macar sa stiu care este opinia reprezentantilor forumului vis-a-vis de problema asta.

Merci!

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Buna..problema mea ar fi "aprecierile"
    Date efectiv aiurea de diferite membre ale acestui site...ex.:saluti si te pomenesti cu apreciere negativa,date fara nici un rost,sau lasata o apreciere azi pt.o postare veche de 1 saptamana si in urma cu vre0 50 de pagini deci respectivul de fapt are necaz pe tine,chiar a cautat...
    Nu ar trebui date atat de usor ... ar trebui cel putin aprobate pt.a fi inregistrate

irina_me
    Guest
    Citat Postat de denyy10 Vezi mesajul
    Buna..problema mea ar fi "aprecierile"
    Date efectiv aiurea de diferite membre ale acestui site...ex.:saluti si te pomenesti cu apreciere negativa,date fara nici un rost,sau lasata o apreciere azi pt.o postare veche de 1 saptamana si in urma cu vre0 50 de pagini deci respectivul de fapt are necaz pe tine,chiar a cautat...
    Nu ar trebui date atat de usor ... ar trebui cel putin aprobate pt.a fi inregistrate
    Problema este ca nici macar nu se dau pe baza de antipatii, se dau efectiv la misto... Si nu ma poate convinge nimeni de contrariu...

Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Uneori primesti un cartonas rosu si esti jignit,injurat....ar trebui aprobate cel putin de administratori sau de moderatori...

Floricica Debutanta mamica1's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2010
    Postari in forum
    835
    alta sugestie in afara de cea scrisa de irina ar fi sa stergeti unele topicuri, de ex cel"dau copil spre adoptie", nu mi se pare normal, anuntul ala nu e in regula deloc, femeia aia vrea sa dea un copil.
    ar fi bine sa cititi cand se deschide un topic nou si daca e ceva nelalocul lui acolo, sa-l inchideti fata discutii.
    stiu ca suntem o tara libera, dar sa ajungem sa ne oferim copii pe net e prea de tot, nu credeti??

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    ar trebui sa fie verificate de catre un moderator..toate subiectele deschise cele NOi ma refer
    ca de ceva timp cred ca lumea e pusa pe glume..te doare capul ce teme apar..sincer..si se scriu n pagini..cu discutii inutile..pe subiecte de tot "rasul"

Floricica Senior codrutasim's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.11.2009
    Postari in forum
    2.718
    problema mea sunt tot aprecierile astea "colorate"; nu le vad rostul si nici utilitatea; am trimis un mail administratotilor site-ului fara nici un raspuns....; i-am scris si gabitzzei si la fel.....fara raspuns; mi se pare neseriozitate si desi ma leaga o adevarat prietenie fata de fetele cu care vorbesc, ma vad si eu nevoita sa parasesc forumul, pt ca exista multe alte mijloace de comunicare prin care voi tine legatura cu pritenele mele; pacat, a fost ceva frumos....dar fara administratori competenti si prompti nu se poate face nimic...; imi pare rau

Moderator Floricica Veterana Tinker_Bell's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2009
    Postari in forum
    10.707
    Buna ziua!
    Si eu vin cu aceeasi problema,aprecierile!!Eu cred ca ar trebuii scoase de tot,nici macar semnatura automata a celui care acorda aprecierea nu ar schimba lucrurile in bine.Din contra,probabil ca s-ar crea discutii si nu vrem asta!Nu mi se pare normal ca un utilizator care abia a intrat dar are simpatizantii pe forum sa primeasca aiurea aprecieri si la motto-ul de la cartonasele ce apar la avatar sa scrie de examplu''ai ce sa inveti''.Sau o persoana care are cartonase rosii doar pentru ca nu are ''bisericuta''sa aiba motto-ul ''un trecut nu tocmai glorios''.
    Sper sa remediati aceasta problema de care se plang majoritatea utilizatoarelor!
    Va multumesc!

Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Un subiect care nu este la locul lui sau nu are postari ar trebui inchise de catre moderatorul care se ocupa de aria respectiva
    Deocamdata respectivul subiect este discutat doar de noi,respectiva a pus anuntul si atat...nu a mai avut nici o postare
    Noi doar am dat cu presupusul am facut scenarii...asta este parerea mea...eu am intalnit astfel de cazuri si cred ca poti recurge la tot felul de gesturi necugetate...

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Legat de aprecierile pozitive si de penalizari, poate sistemul ar fi trebuit sa fie unul mai simplu si mai la vedere.
    Adica fiecare postare sa aiba in dreapta un plus sus si un minus jos, de unde ceilalti utilizatori sa poate aprecia acea postare ca fiind pozitiva sau negativa. Daca postarea primeste un plus de la cineva sa apara cu o bara verde in capat, daca primeste vot negativ, cu o bara rosie. Fara mesaje sau alte comentarii! In felul acesta votul ar trebui sa fie unul care apreciaza numai si numai postarea in sine. La fiecare vot sa se scada sau sa se adauge reputatiei utilizatorului un singur punct...

Legat de punctajul primit la aprecieri sau la deprecieri acesta pare a fi pur aleatoriu, lipsit de un suport real.

In felul acesta toata lumea va vedea ce postari au fost apreciate si care au fost penalizate.

+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari