Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita cossette's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.05.2008
    Postari in forum
    5
    ...APA am incercat de multe ori sa i-o dau chiar si cu lingurita dar de fiecare data se stramba si daca insist incepe sa planga pana se invineteste...

si PAPA...Am avut lapte de il aruncam in primele luni dar de 3-4 saptamani ca prin minune nu-i mai ajunge laptele si usor usor am trecut la lapte praf...reusesc sa-i dau de cel mult 2 ori pe zi si nici acelea bune pentru ca dupa 1h 1/2 plange de foame...tin sa precizez ca Thomas are cca 5 si 1/2 luni, 8.800g si 71cm..(nascut normal cu o greutate de 3.460g si 53 cm)... il imbrac cu hainute de 9 luni!!!

Unul dintre pediatrii cu care ma sfatuiesc mi-a spus sa incep sa-i dau piure de fructe de la 3 si 1/2 luni iar celalalt mi-a dat foile cu meniul acum 2 saptamani cu racomandarea de a incepe peste 2 saptamani...deci mai am putin si ar trebui sa incep... Eu am inceput pe la 4 luni dar acum inca nu ma simt pregatita da incep sa-i dau altfel de mancare solida mai cu seama ca inca nu are nici un dintisor si ca nici nu poate sa stea asezat singur avand in vedere dimensiunile....

Asta imi demonstreaza ca nu sunt legi scrise si nici un copil nu seamana nici pe deoparte cu un altul...

Astept sa ne intoarcem din Romania (o sa facem Botezul acolo) pentru ca prea multe noutati deodata nu vreau sa-l dezorienteze... si sper c-o sa incep atunci!

Mi-ar placea sa va citesc numeroase cu povestile vietii voastre si a copilului/lor vostri!!

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Draga cossette,

Bine ai venit in comunitatea de prieteni Copilul.ro

In cadrul acestui topic, Bebelusi (0 - 1 an), exista deja un subiect in care se discuta despre ce papa bebe. Subiectul se numeste Diversificarea alimentatiei si te invit sa postezi acolo intrebarea ta pentru ca, acolo cu sigurata vei putea discuta si afla mai multe de la celelate mamici de bebelusi.
    Deoarece exista deja acest subiect, conform regulamentului, subiectul deschis de tine va fi inchis.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari