Ultimele discutii din forum
    silvia_l
    Guest
    Fiecare clipa petrecuta cu puiutii nostri este magica, insa cred ca fiecare mamica are un moment anume pe care il prefera...

silvia_l
    Guest
    Eu ador ritualul nostru de dimineata: felul cum imi zambeste cand il iau din patut; ispune manutele in jurul gatului meu si isi lipeste capul de mine, dupa aceea il pun sa suga si parca imi analizeaza fiecare trasatura a fetei si incearca sa ma mangaie cu manuta; lasa sanul cateva secunde pt a-mi spune ceva pe limba lui si a-mi zambi iarasi.
    Cand termina de supt raman cu el in brate, strangandu-l la pieptul meu si cateodata parca as vrea ca aceste momente sa fie interminabile si imi zic ca trebuie sa profit la maxim pt ca creste asa de repede...

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Unul din momentele noastre speciale este cand il alaptez, nu cred ca se poate sa ne apropiem mai mult de atat, mi se pare atat de natural si sunt fericita ca am reusit sa o fac pana acum.

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    La noi e cam asa: cu Aidan avem un obicei dupa fiecare masa (de mancare solida), cand inca mai e in scaunel, il iau in brate si-i zic "give mommy a kiss", iar el isi lipeste gurita de obrazul meu... e asa scump ca simt ca mi se topeste inima... Iar pe Devon il iau in brate ca pe bb-ii super mici, iar el imi pune manuta pe fata si se uita in ochii mei asa fericit, de zici ca i-au disparut toate "necazurile"... :)))) Imi mai plac momentele cand Devon se ghemuieste si adoarme la mine in brate (cu Aidan n-am reusit niciodata chestia asta), sau cand ii fac sa rada si-i vad razand cu toata fatzuca si din tot sufletul... Adevarul e ca sunt asa de dulci, ca fiecare moment cu ei e nepretuit. Si sunt convinsa ca pt. toate mamicile e la fel.

Floricica Nou Venita chris07's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2008
    Postari in forum
    260
    Unul din multele momente preferate e atunci cand imi zambeste, si se uita in ochii mei, e un moment unic, imi vine sa-l pap tot, deasemenea atunci cand ma atinge cu manutele si imi pipaie fata , si imi mai si povesteste "uuuu aaaaa....aaaggggg..." cred ca auziti si voi limba asta ...ma topesc...avem multe momente frumoase, trebuie sa ne bucuram din plin de ei acum.

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    cea mai fericita mamica sunt atunci cand copilul meu se afla in brate la altcineva si ma vede pe mine. zambeste cu toata fatza parca si intinde manutzele lui mici sa-l iau in bratze. mai mult decat atat cand ma vede pe mine ca rad rade automat si el. uneori rad fortzat ca sa-l vad pe el razand.

aligi
    Guest
    atatea momente magice petrecem alaturi de bebeii nostri!
    nici nu stiu despre care sa va povestesc.
    vali e un dulce atunci cand se trezeste si ne vede pe amandoi langa patutul lui. ne asezam pe marginea patului, iar el in patut si sta si se uita cand la mine, cand la tati, si ne zambeste asa de frumos.
    si ma topesc de fiecare data cand plec 1-2 ore de acasa, iar cand ma intorc isi pune gurita cascata pe obrazul meu in semn ca ma pupa si e tot numai zambet.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari