Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta babyale's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.08.2007
    Postari in forum
    882
    buna fetelor,am 18 ani si am aflat de curand ca voi avea un bebe...vreau sa il pastrez si as vrea sa stiu daca statul ofera vreun ajutor.nu lucrez,si mai am un an de liceu...sper sa imi rasp si vroiam sa stiu daca mai sunt mamici fff tinere pe site.va pup

Floricica Avansata lumia.'s Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2006
    Postari in forum
    1.458
    esti o mamicutza ft tanara!
    felicitari pt ca ai ales sa patrezi bebele!
    e posibil ca statul sa te ajute, avand in vedere ca esti inca in scoala, nu stiu exact ce sa-ti spun,daac vei primi sau nu indemnizatia, vorbeste si tu cu diriginta sa te edifice, sa te sprijine, sau mergi la primarie si spunei exact situatia ta;
    sarcina usoara si te mai asteptam cu vesti!
    pupici!

Floricica Avansata ingerul01's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.09.2007
    Postari in forum
    2.305
    felicitari si din partea mea ca nu ai renuntat la copil. indemnizatia nu cred ca o vei primi din cate stiu eu, dar trebuie sa te interesezi. poate in cazul tau se dau alte ajutoare. oricum alocatia de 2 mil sigur o primesti.
    intra pe topicul "discutii zilnice intre gravidute" acolovei primi sfaturi legate de sarcina. mai este o mamica tanara acolo, de 17 ani.
    sarcina usoara.

Floricica Avansata dienuka87's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2006
    Postari in forum
    1.448
    Felicitari si din partea mea ca te-ai hotarat sa pastrezi copilul.Indemnizatia nu cred ca o vei primi pentru ca nu ai lucrat,dar daca tatal copilului a lucrat poate sa o ceara el.
    Si eu tot mamica tanara sunt...acum am un baietel de 3 ani!
    Te pup si sarcina usoara iti doresc!

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Felicitari si din partea noastra! sarcina usoara si un bebe sanatos! multi pupici pt o viitoare mamica! aveti grija de voi!

Floricica Cu Vechime xandrutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.08.2006
    Postari in forum
    5.009
    Felicitari! Iti doresc multa sanatate si o sarcina usoara! Asa este, alocatia de 2 milioane o primesti, probabil si banii de trusou si indemnizatia de nastere. Trebuie sa te interesezi la primarie daca beneficiezi de ele; de asemenea, intereseaza-te daca poti primi un ajutor social. Iti doresc succes, si sper sa ne mai dai vesti despre voi.

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    buna
    tu nu cred ca poti beneficia dar poate tatal copilului daca el a fost angajat si daca mai sunteti impreuna
    multi pupici

Floricica Senior kryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2006
    Postari in forum
    4.617
    Felicitari si din partea noastra pentru decizia luata! Iti urez sarcina usoara, multa sanatate si un bebe sanatos...si desigur, nu in ultimul rand iti urez ca toti cei dragi sa te sustina si sa-ti fie alaturi! Ai grija de tine si te-asteptam sa ne mai scrii cum decurge sarcina, de orice sfat ai nevoie, noi suntem aici si te vom asculta.
    In privinta ajutorului oferit de stat...nici eu nu stiu nimic sigur, dar cum au spus si fetele, alocatia o vei primi sigur...si poate si un ajutor social, multa bafta, iti tinem pumnii. Pupici!

Floricica Debutanta babyale's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.08.2007
    Postari in forum
    882
    mersi mult..ma faceti sa am mai mult curaj...ma asteptam sa imi reprosati faptul ca nu am avut grija..etc...dar sincer chiar imi doresc bblu cu toate ca sunt mica.parintii mei nu ma vor ajuta,dar tot nu am sa renunt.da bineinteles ca voi intreba daca nu stiu ceva si daca aflati ceva vreuna sper sami spuneti.ms ink o data pupicii!!!

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    multa bafta
    stiu cum e ca si eu am ramas tot la 18 ani si tot din liceu
    noi ne-am casatorit si am avut sprijinul parintilor
    imi pare rau ca tu nu-l ai
    daca ai nevoie de un sfat sau de un ajutor nu ezita sa-l ceri
    si cand vrei sa vb cu cineva gasesti adresa mea de mess la pagina mea
    pupici
    te asteptam cu intrebari si nelamuriri despre sarcina si puiut

Floricica Senior kryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2006
    Postari in forum
    4.617
    Babyale, ti-am trimis un mesaj privat, pupici!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari