Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita sorinas's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    5
    Ce parere aveti despre cartea Corinnei Maier?Nu stiu daca sa ma infurii sau sa-mi fie mila de ea.

Floricica Avansata oare's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2006
    Postari in forum
    1.224
    nu prea stiu despre ce e vorba, dar titlul ma face sa gasesc un motiv pentru care parintii ei nu ar fi trebuit sa o aiba.
    si daca ea a gasit 40 de asemenea motive, noi am putea sa gasim un infinit de motive pro bebe dar sunt sigura ca si unul singur ar fi suficient.

Floricica Nou Venita cesa's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.06.2005
    Postari in forum
    115
    Se gasesc informatii si pe gandul...parerea mea e ca e o alta carte care se vrea sa nasca controverse pt a se vinde bine...dar inainte de a comenta cred ca e mai bine sa o citim...poate scoppul e unul pozitov, expus prin exemple negative...cine stie poate intervine cineva care a citit cartea???

http://www.gandul.info/caleidoscop/40-motive-faci-copii.html?3938;886361

Floricica Senior dorissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.04.2007
    Postari in forum
    4.038
    Sunt curioasa daca autoarei acestei carti cei doi copii i-au adus vreo satisfactie...in afara de (eventual) orgasm...(scuzati-mi rautatea!) In lumea in care traim, se pare ca apar din ce in ce mai des probl de infertilitate...Cum poate exista o fiinta (chiar mama) sa gandeasca asa ceva? Nu te obliga nimeni sa faci copii in zilele noastre (chiar de cateva zeci de ani)...sunt diverse moduri de contraceptie...
    Recunosc, nu am citit cartea, dar nici nu imi doresc!

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Am citit articolul... ce aberatie!!! Cum adica \"vei constata cu oroare ca micutul tau nu e perfect\"? Dar, ma intreb, cine e suficient de nebun la cap sa creada ca o fiinta umana, chiar si un copil, poate fi perfect? Cred ca abordarea asta e total gresita... Nici in timpul sarcinii nu am visat sa am copii perfecti, pt. ca e aiurea. Mi-am dorit doar sa fie sanatosi si m-am bucurat in fiecare clipa ca fiintele astea doua cresteau in mine, in toata umanitatea lor (ceea ce presupune si calitati, si defecte). Iar acum, ca ii am, sunt aici, carne din carnea mea si sange din sangele meu, iubirea mea pt. ei e \"perfecta\", chiar daca ei nu sunt. Ii iubesc si ii voi iubi asa cum sunt, neconditionat, intotdeauna. Dragostea mea nu scade si nu va scadea nici cand plang si ma scoala din somn noaptea, nici cand ne vom certa, nici cand vor lua note mici la scoala, nici daca isi vor pierde virginitatea la o varsta frageda, nici daca nu vor vrea sa faca o facultate. Cine a scris asta, degeaba a dat nastere, ca nu e mama in adevaratul sens al cuvantului...

Floricica Avansata oare's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2006
    Postari in forum
    1.224
    deci...am citit si eu articolul si am inteles ca e exact ceea ce am dedus initial. si am mai vazut ca tipa e frantuzoaica. probabil ca bancul ala despre sexul oral a fost facut dupa ea. si daca nu stiti bancul, vi-l spun eu: o frantuzoaica isi injura copiii asa ,,fir-ati voi sa fiti! mi-am luat de gura ca sa va fac pe voi!''.

Floricica Cu Vechime claudiadinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Eu cred ca "mama" Corinna (daca o putem numi astfel) are probleme psihice. Cred ca ii trebuie un control de specialitate.
    Mi-a placut f mult cum ti-ai descris dragostea ta fata de copii tai, oana champion. Sunt de acord cu tine.
    Eu, inainte de a-l naste pe minunea de Vlad nu credeam ca pot iubi pe cineva mai mult decat pe sotul meu, dar acum, am descoperit o dragoste, o iubire de 1000 de ori mai mare decat iubirea pe care o port sotului, mamei, tatei si oricui de pe lumea asta. De abia acum ma simt implinita si fericita. Am pentru ce trai.

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Frantuzoaica este nebuna,deja filozofeaza.Parerea mea nu a stiut ce vrea si poate nici acum nu stie!

Floricica Nou Venita sorinas's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    5
    De profesie e psihanalista,ceea ce mi se pare si mai grav.Sau poate chiar de aici i se trage?.Sa compari fericirea de a avea copii cu ,,nefericirea "ca cu mai poti lenevi duminica pana tarziu???N-a inteles nimic!!!Ar trebui sa ne fie mila de ea.

ro
    ro este offline.
    Floricica Nou Venita ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2006
    Postari in forum
    99
    io cam am mintea incuiata,da'mai bine cu 2 copii imperfecti decat cu...cu ce?o noapte dormita? oricum la ce insomnii ma bantuie, cred ca as analiza toate mustele de pe pereti sau m-as uita la dan diaconescu...asa,barem mai citesc o poveste piticaniilor mele si barem ma mai pot lauda ca am citit cate ceva...mai interesant decat cartea aia...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari