Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ungureanumaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    15
    Buna! Am 28 ani si sunt insarcinata in 13 saptamani. In urma unui consult ginecologic, doctorita a depistat o rana pe col. Am facut testul papanicolau si mi-a iesit: PMN frecvente , flora microbiana polimorfa abundenta. Am inteles ca aste indica o infectie. Imi poate spune cineva daca infectia poate influenta negativ evolutia bebelusului??! Celelalte valori sunt bune caci nu am anomalii celulare.

Floricica Avansata izzabella's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2007
    Postari in forum
    1.989
    orice fel de infectie netratata poate afecta bblu... daca o tratezi nu dauneaza in nici un fel... am avut si eu o infectie urinra si am tratato si nu mai am nici o problema...

Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    15
    nu stiu sigur daca-i infectie urinara sau de alta natura? Pe mine nu ma doare, nu ma stanjeneste nimic.

Floricica Debutanta gabi_alex's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    703
    Buna Maria.
    Infectiile sunt destul de frecvente in sarcina, datorita capacitatii reduse a organismului de a se apara.
    Eu, de asemenea, cand am fost insarcinata am avut o infectie, tot pe la 13-14 saptamani.
    Dr. ginecolog mi-a recomandat sa nu fac nimic pana la 16 saptamani, cand se pot folosi ovule intravaginale pt vindecarea infectiei.
    Pana la 16 saptamani nu se poate folosi nimic pt ca dauneaza sarcinii. Am fost atentionata ca aceasta infectie poate recidiva...asa a si fost.
    Acum...despre tine...trebuie sa stii ce fel de infectie este...si asta numai medicul care te urmareste iti poate spune ce sa faci. Multa sanatate iti doresc.

Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    15
    multumesc ptr raspuns! voi mai astepta pana la 16 saptamani, timp in care voi vb cu doctorita sa vedem despre ce fel de infectie este vorba

Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    15
    este posibil ca din cauza ranii de pe uter sa fi iesit PMN frecvente? Poate organismul a semnalat ceva, dar totusi sa nu fie infectie, caci eu n-am nimic, nu ma doare

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari