Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita tica's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.07.2007
    Postari in forum
    2
    va rog din suflet spuneti-mi daca Protectia Copilului din Romania se implica in Italia deoarece concubina mea a luat fetita noasta si impreuna cu fiul ei de 15 ani a fugit de acasa eu fiind la munca.Cred ca in prezent e tot in Italia.Fetita este cetatean roman, din parinti romani dar este nascuta in Italia. Ce trebuie sa fac daca stiti ptr. a-mi recupera fetita?

Floricica Nou Venita tica's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.07.2007
    Postari in forum
    2
    este foarte greu sa nu stii unde e copilul tau,daca este sanatos, daca are haine,mancare,pampersi,si tot ce-i trebuie unui copil la varsta de 2 ani si daca este fericit.Sa nu uitam ca din cauza ambitiilor noastre cei care sufera sunt copii nostri.Datoria mea de tata este sa-mi gasesc fetita si sa fac tot posibilul din lume pentru sanatatea si fericirea ei.Nu cred ca o femeie care acum este o fugara efectiv poate sa ofere siguranta unuim copil de 2 ani mai ales intr-o tara straina si cu inca un copil spre intretinere.Nu vreau ca fetita mea sa ajunga sa mi-o ia statul Italian ptr ca mama nu are posibilitati de intretinere sau se duce la cersit.De aceea cer ajutorul vostru sa ma sfatuiti ce sa fac.Va multumesc din suflet

iza
    iza este offline.
    Floricica Nou Venita iza's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.03.2005
    Postari in forum
    31
    consulta un avocat.

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    1.Daca fetita este nascuta in Italie cum sa fie cetatean roman,cred ca te/ai grabit la scris...
    2.Politia romana nu se v/a implica ptr un copil cu cetatenie straina,ei nu se implica ptr ai nostrii dar ptr cineva strain...
    3.Cred ca ar fi bine sa sezizezi protectia copilullui din Italia,si politia ptr suspiciune de rapire a unui minor si poate scoaterea lui din Italia fara acordul ambilor parinti.
    MULTA BAFTA iti doresc,sa/ti gasesti fetita!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari