Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice catalinastatica's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    481
    Ce parere aveti de acest sirop? Voi ati folosit la bebelusii vostri? Daca da, pe ce perioada ? Bebelusul meu este agitat. Ziua doarme cel mult 2 ore adunate (in reprize) si a inceput sa se trezeasca dimineata devreme. Dr nostru a zis ca ii pot da, ca nu are nimik. Dar as vrea sa stiu si pareri de la mamici care au folosit siropul. Mentionez ca are 3 luni jumate. Astept raspunsurile voastre

Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    481

Floricica Avansata giani's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2007
    Postari in forum
    1.958
    eu nu am folosit acest sirop nu stiu cum estedar in principiu stiu ca este de evitat pe cat posibil calm la bb.De ce nu iesi cu el afara?cate 2-3h /zi eu cred ca lar ajuta .si eu am o fetita tot de 3luni jumate si imi dormea foarte prost cum spui tu 2 ore toata ziua dar decan ies afara nu mai am treaba imi doarme mult mai mult ,menzionez ca eu am inceput sa ies cu ea afara de la o luna si iesim in fiecare zi doar daca ploua nu iesim ,si imi doarme f bine si ziua si noaptea .

Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    481
    Tuseste si i-am dat antibiotic. Nu i-am mai facut nici baita in fiecare seara. Intr-adevar, cand ieseam afara dormea (cat stateam afara) Ma bucuram inainte ca nu dormea ziua, ziceam ca doarme mai bine noaptea. Dar am ajuns sa nu mai pot face nimic. Noaptea se trezea inainte pe la 2 , bea ceai, adormea, se trezea la 5, manca si se mai trezea dupa 3 ore. Acum se trezeste pe la 3, adoarme doar cu laptic si partea proasta e ca dupa 3 ore se trezeste fara a avea vreun gand sa mai adoarma.Nici dc ii dau lapte (nici nu mananca asa devreme)Cred ca s-ar putea sa fie din cauza ca nu am mai iesit din casa. Nu stiu, ca aud alte mamici ca bebeii lor dorm si ziua bine, si noaptea...

Floricica Nou Venita tincu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2007
    Postari in forum
    106
    perfect de acord.Nici un sirop sau calmant din lume nu face mai bine decit plimbarea afara.puiul meu cel mic implineste maine 4 luni, ies cu el afara de la o luna jumate, asa l-am obisnuit.cu atit mai mult cu cit fetita fiind mai mare simte nevoia sa se zbenguie pe afara.Asa ca impreuna cu ei ne facem plimbarea, iar cind ajungem acasa somnul e tare dulce si linistit pentru amandoi.piticul seara adoarme pe la ora 7.30-8 si se trezeste in jur de 5 dimineata.Daca se trezeste o data peste noapte sa bea lapte, dimineata se trezeste abia pe la 7.30.peste zi mai doarme de 2 ori in reprize de cite 2-3 ore, in functie de ce simte organismul lui.Fara siropuri sau alte calmante, care luate ,in timp, ar putea crea dependenta.Si e sanatos si se dezvolta, zic eu, bine.Are 63 cm si 8,200 kg.

Floricica Avansata giani's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2007
    Postari in forum
    1.958
    Da daca este bolnavior nu poti sa iesi cu el afara, nu stiu ce sa zic la mine a mers cu plimbarile ti-am zis la fel pateam.Acuma doarme noaptea de la ora 22 si se mai trezeste pe la
    6-7 ii dau sa manince si apoi adoarme iarasi pana la 9-10.Dar daca ploua afara si nu putem sa iesim este dezastru ,toata ziua ma chinui cu ea sa doarma si plus de asta este agitata din cauza oboselii

Floricica Nou Venita tincu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2007
    Postari in forum
    106
    daca e bolnavior cred ca i-ar prinde bine un masaj.Incalzesti bine camera si il masezi cu ulei de corp cu extract de lavanda.Are un efect benefic, de linistire.Incearca si asta daca vrei.Poate te ajuta si pe tine si pe bebe.Multa sanatate va dorim.

Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    481
    Va multumesc pentru raspunsuri

Floricica Nou Venita atma's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2007
    Postari in forum
    177
    Nu te sfatuiesc sa folosesti nimic chiar daca siropul este din plante.Asta e doar inceputul.Am o cunostinta care asa a inceput dupa care a facut copilului tot felul de analize (care au iesit ok) si s-a ajuns la alte siropuri care nu mai erau din plante plus fenobarbital dupa fiecare vaccin.Daca nu a fost un copil agitat de cand l-ai nascut poate are o problema ,poate vrea afara sau altceva ,cauta cauza agitatiei.PLIMBAREA,BAITA si MASAJUL sunt trei lucruri esentiale pt sanatatea unui bebe asa mic.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari