Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita klumea_blondy's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.08.2005
    Postari in forum
    4
    povestea preferata a bubului meu este "capra cu trei iezi"

Floricica Nou Venita geany_bc's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.10.2005
    Postari in forum
    14
    Si a baiatului meu tot "Capra cu trei iezi". Ai cumva vreun CD, DVD in format video cu aceasta poveste? Eu am pe un CD, dar este in format audio si m-ar interesa sa fie si in format video.

Floricica Nou Venita chaton's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.10.2005
    Postari in forum
    6
    Noi mai nou ascultam de la mami sau tati povesti ilustrate,ne uitam la poze si ascultam ce ne citeste tata..mama:)ii place pustiului;a ascultat "Craiasa zapezii",ursul pacalit,alba ca zapada,cenusereasa..avem si pe cd o multime. Alternam jucariile cu povestile.asta e varsta lor cea mai frumoasa si plina de nevinovatie.

Floricica Nou Venita cesa's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.06.2005
    Postari in forum
    115
    Cand eram mica parintii mei, pentru ca erau toata ziua plecati la serviciu, iar noi dupa gradinita eram singuri acasa, ne lasau povesti inregistrate de ei, cu vocea lor, sau mai avema si unele cumparate, pe care le ascultam, pana se intorceau, si astfel erau langa noi...

Floricica Nou Venita cesa's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.06.2005
    Postari in forum
    115
    Am gasit aici o groaza de povesti frumoase http://www.copilul.ro/povesti.html

Floricica Nou Venita cattaniut's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    47
    mi-aduc aminte de cofetaria copilariei noastre care inca mai exista in fiecare din orasele noastre. numai ca, din pacate, nu se mai bea deit, brifor sau cico, ci espresso, pepsi Cola, MD, etc. am un amic care, de cite ori, ajunge in orasul sau, de atitea ori merge, extaziat, in cofetaria copilariei lui. mi s-a facut si mie pofta de eugenia aia de atunci, impachetata in hirtie ieftina, de ciocolata de casa de la chioscul scolii care costa 2.50 lei, de ‘cocoseii’ din zahar ars pe care ni-i vindea cu 1 leu, o tiganca in pauza mare…

Floricica Nou Venita andra dumitru's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.05.2006
    Postari in forum
    1
    Am gasit o carte pentru copii foarte interesanta si fetei mele i-a placut mult mai ales ca are si un concurs de desenat pe calculator cu desen si poate castiga un curs de dans si carti. M-am gandit sa va impartasesc si voua lucrul acesta....
    http://www.corintjunior.ro/angelina/concurs.htm

Floricica Nou Venita beti-ana cioaca's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2006
    Postari in forum
    99
    Dragi mamici si dragi tatici,va propun un exercitiu de imaginatie.Creati povesti despre lucrurile care-l inconjoara pe copil in care el sa fie eroul principal.Se vor bucura ca sunt in centrul atentiei si vor astepta mereu o peripetie cu eroul lor preferat.Asta nu exclude sa asculte si povesti clasice.

Floricica Nou Venita dialnyko's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2006
    Postari in forum
    87
    Draga Beti, imi place exercitiul propus de tine! Si ca o paranteza, pot fura idei de la fetele mele?Ca ele nu duc lipsa de imaginatie, ca noi, uneori! Asta nu inseamna ca nu am sa ma straduiesc!

Floricica Novice gargarusca's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2006
    Postari in forum
    433
    Tare buna mai era ciocolata de casa! Acum o fac acasa!

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Buna ziua! Numele meu este Laura Mirancea si va contactez de la emisiunea Supernanny de la Prima TV. Noi cautam parinti care doresc pentrul copilul (copiii) lor o educatie foarte buna, care doresc sa-si dezvete copilul de unele obiceiuri sau pur si simplu sa aiba in preajma, cateva zile, o persoana specializata in educarea copilului.
    Daca doriti sa participati la aceasta emisiune,una dintre conditii este sa aveti un copilas cu varsta intre 4-8 ani si care sa nu fie prea linistit sau prea ascultator . In plus, veti fi recompensati pt participare.Adresa de mail la care va puteti inscrie este: laura.mirancea@paprika.ro, unde va rog sa lastai si un nr de telefon la care sa va pot contacta pentru a va oferi mai multe detalii.
    O zi frumoasa tuturor!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari