Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mofturici2005's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2007
    Postari in forum
    46
    dragele mele in seara asta am ajutat-o pe bolfosica mea sa faca cacuta ca nu facuse deloc azi, si cand colo ce vad? niste viermisori mici, albi si jucausi..:( o zic in gluma dar chestia e ca dr mi-a spus ca deobicei bb asa mici nu fac si nu este tratament pt ei si i-am zis sa vada poate gaseste ceva naturist dar ea nu prea e convinsa ca sunt bune....maine ma duc s-o vada dar daka ma puteti ajuta cu niste idei, sfaturi va suntem recunoscatoare...

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    ce papa bebica ta la 6 luni? ai introdus lapte de vaca?

Floricica Nou Venita mofturici2005's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2007
    Postari in forum
    46
    n u, nu am introdus lapte de vaca, ea papa papica solida ca lapte nu mai bea de la 5 luni,doar asa rar cand ii vine pofta,o data pe saptamana,in rest cereale,pireuri fructe,branzica,iaurt,piure de legume...dar lapte de vaca inca nu am introdus

Floricica Avansata oare's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2006
    Postari in forum
    1.224
    ufff! cam mica bebita pt oxiuri! in primul rand trebuie o igiena foarte stricta si atentie la copiii din preajma - sa te asiguri ca s-au spalat pe maini inainte de a intra in contact cu bebita (pot fi o cale de transmitere). eu stiu o chestie pe care i-am aplicat-o Sanzianei, dar e mai neconventionala si nu stiu daca merge la bebelusi asa mici: am curatat un catel de usturoi, am ras un pic si din stratul de deasupra astfel incat sa se ajunga la suc si i l-am tinut putin in fundulet; am repetat chestia asta mai multe zile dar i-am dat si o pastiluta speciala. sa ne tii la curent cu evolutia si ... insista sa mai bea laptic - e prea mica sa renunte la el.

Floricica Nou Venita dana grasuna's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.03.2007
    Postari in forum
    40
    draga de ea. chiar ca e micuta pt asta si sunt sigura ca nu aveati nevoie de asa problme acum . dar sunt de acord cu mioara ca trebuie sa insisti si sa-i dai lapte indeferent de ce o fi . bebelusii au nevoie de lapte pana la varsta de 2 anisori, cel putin 250ml. asa mi-a spus doctorul.bafta multa si scapa de ei cat poti de repede. sunt nedoriti.

Floricica Nou Venita gabryela d's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.12.2006
    Postari in forum
    14
    Buna SI COPILASUL MEU facut oxiuri si este inca in sub tratament acum intr-o zi am gasit sange in cacuta si am mers la doc Mi-a dat sa ii fac coprocultra si coproparazitoza si mi-au gasit oxiuri Doc spune ca dela mar ca nu i-lam dat copt dar sincer nu cred ca asta e cauza Mi-a dat pentru el Helmiflores 10zile apoi 10 zile pauza si se da iar 10 zile si are un gust oribil Acum suntem in pauza si abia astept sa vad ce iese iar la rezultat Plus de asta toti din casa am luat niste Vermox obligatoriu

Floricica Nou Venita radumihaela's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2007
    Postari in forum
    31
    Eu ii dau bebelusului meu lapte pasteurizat din comert( Oke 3,5%) de la 6 luni si nu am probleme cu el .Am fost nevoita sa i-l introduc pt ca voma orice lapte praf (de la cel mai ieftin la cel mai scum) si asta a fost ultima solutie a dr de fam. si a mers. Ii fac 250ml lapte cu 50ml ceai de menta.

Mofturici, si eu tot de zeama de usturoi stiam , dar e micuta rau .Nu stiu cum va suporta pt ca ustura putin ....
    Sa ne tii si pe noi la curent cu bebita ca sa mai invatam si noi . Pupici de la Andrei

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari