Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita andrada907's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    20
    Buna.Sunt gravida in 13 saptamini.Pina acum o saptamina mincam normal, consider eu.De o saptamina de cind iau luat Elevit nu mai am pofta de mincare.Am avut intotdeauna o problema cu vitaminele.La marea majoritate din vitamine imi piere pofta de mincare.Din totdeauna eu cind luam vitamine reuseam sa si slabesc.Nu vreau sa il privez pe bebe de vitamine si cred ca nu este bine pentru el ca nu mai maninc mai nimic. Aceste vitamine nu cred ca sunt de ajuns, cred ca ar trebui sa si maninc bine.Tot ce maninc, maninc fortat si in scirba ca stiu ca are el nevoie.Va rog daca ati patit la fel spuneti-mi si mie cum ati reusit sa remediati situatia.

Floricica Veterana amelia_pitik's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.04.2007
    Postari in forum
    14.272
    eu zic k cel mai bine e sa vb cu medicul tau,el v-a stii cel mai bine ce sa iti zica!

Floricica Avansata ingerul01's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.09.2007
    Postari in forum
    2.305
    dupa cum a zis si ami, trebuie sa vb cu doc. eu am luat elevit de la 16 sapt pana am nascut, dar nu am avut probleme. trebuie sa si mananci. nu ajung vitaminele. incearca sa mananci macar lactate, fructe, legume. mancare usoara.

Floricica Avansata gale alina's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2007
    Postari in forum
    1.858
    Andrada, si eu zic sa consulti medicul, eu am inceput cu Elevit si am patit la fel, nu aveam pofta de mancare deloc, mi le-a schimbat si am luat Materna, a fost mai bine

Floricica Avansata gale alina's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2007
    Postari in forum
    1.858
    Amelia nastere usoara! Sanatate maxima Raisei!

Floricica Veterana amelia_pitik's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.04.2007
    Postari in forum
    14.272
    merci frumos alina!!

Floricica Nou Venita andrada907's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    20
    Multumesc mult pentru sfaturi.Fructe si lapte maninc.Lapte cel putin 1 litru pe zi, dar mincare mai putin.Asta ma sperie.Miine merg sa-mi iau rezultatele la analize (toxmoplasma, rubeola,etc).O sa ii spun si doctorului sa vedem ce parere are.Pina acum o saptamina nu am luat decit acid folic si nu am avut probleme.Va pupik pe toate si va multumesc ca-mi sunteti alaturi.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari