Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita corny 27's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2007
    Postari in forum
    60
    Sunt sigura ca ati auzit cu toatele de acest lucru. Poti fi gravida chiar daca ai menstruatie. Pentru mine, una, este un mister - din punct de vedere anatomic. Insa haideti sa ne impartasim experientele! A fost cineva in situatia asta? Este posibil?

Floricica Avansata gale alina's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2007
    Postari in forum
    1.858
    Corny 27 mie mi-a venit CM 3 luni peste sarcina, prietenei mele 5 luni deci e posibil.

Membru inregistrat la
    13.08.2007
    Postari in forum
    60
    [floare galbena] Si stiai ca esti gravida in aceasta perioada? Mestruatia era la fel ca in orice alta luna? Ce simptome particulare ai mai avut?

Membru inregistrat la
    26.07.2007
    Postari in forum
    1.858
    Absolut nimic, cel putin eu nu am observat, menstruatie obisnuita.. aveam 9 saptamani de sarcina cand am aflat, atunci am avut ceva greturi, dar erau minore, am fost la control si mi s-a confirmat sarcina, iar luna urmatoare cand mi-a venit CM... iti dai seama ce suparata am fost... :(((, am crezut ca pierdusem sarcina... la control la fel insarcinata... luna urmatoare iar CM... si tot asa... iar a 4 luna nu mi-a mai venit si a inceput calvarul.. greturi varsaturi pana in ultima zi de sarcina

Membru inregistrat la
    26.07.2007
    Postari in forum
    1.858
    Totusi daca ai vreo banuiala , eco spune sigur

Membru inregistrat la
    13.08.2007
    Postari in forum
    60
    Banuiala? - Eu sper sa fie vreun bebe mic cuibarit pe acolo. Sper, dar...pana colo... Am avut luna trecuta niste senzatii de greata- nu cine stie ce- dupa care mi-a venit CM cand trebuia sa vina; a durat ceva mai putin ca de obicei (4 zile in loc de 7) dupa care mi-a revenit senzatia de greata pentru 2 zile. Sunt convinsa ca aceste stari pot fi cauzate si de alti factori, insa ma gandeam si eu...

Membru inregistrat la
    26.07.2007
    Postari in forum
    1.858
    Du-te la eco... eu abia am asteptat sa merg sa imi confirme, bafta multa si sper sa fie sarcina, ca Doamne grea e asteptarea! :)) pupici

Floricica Novice avdoral's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.10.2007
    Postari in forum
    464
    am auzit si eu de chestia asta dar sincer nu pot sa inteleg.cum faci diferenta intre o sangerare menstruala normala si sangerarea asta.de unde provine acest sange?

Moderator Floricica Veterana andreuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.694
    Avdoral,sangerarile peste sarcina provin din ciupiturile pe care le face outul fecundat atunci cand se nideaza(lipeste) pe peretele uterului.Sangerarile acestea coincid cu perioada in care te astepti sa vina cm-ul.Am o cunostinta care-saraca de ea- nici nu ii trebuia bebele care timp de 4 luni s-a pitit sub o menstra falsa si apoi ...l-a pastrat ca nu a mai avut ce-i face.Asa a fost sa fie iar acum nu-i pare rau nici o clipa.

Floricica Nou Venita cristidog's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    238
    Mie mi-a venit ultima data pe 11 iulie 07. Pe 15 aug 07 am facut test sarcina si a iesit pozitiv, iar pe 19 aug a inceput o sangerare maroniu inchis. Am sunat la dr si m-a chemat de urgenta. A dat diagnosticul: iminenta de avort spontan (ori nu s-au combinat cromozomii Ok si iesea puiul, ori nu era fixata sarcina de uter cum trebuie). Am facut niste injectii si acum avem 17 saptamani. E OK. Nu mai iau pastile (am urmat tratament pana la 3 luni). Sangerarea este destul de intalnita la sarcina (in batrani se spune "te-a insemnat") in prima luna. Mai mult, am inteles ca ff multe femei care nu au mai fost insarcinate patesc asta (asa am fost si eu).
    Sper sa fi fost de folos.
    Cristina

Floricica Cu Vechime dorian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2007
    Postari in forum
    5.910
    Da,se poate sa vina CM si sa fii insarcinata.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari