Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta corneliamate's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2005
    Postari in forum
    623
    Fetita mea are 1 an si merge pe varfuri de cand a descoperit mersul. Uneori am impresia ca mai are putin si merge in degete. Oare care o fi cauza? Eu am mai vazut copilasi mergand pe varfuri dar parca nu chiar asa cum merge Iustina mea. Mi se spune mereu ca-si va reveni dupa varsta de 2 ani. Iustina vrea sa mearga singura mai mult timp dar nu are echilibru prea bun din cauza asta. O fi prea devreme sa o duc la ortoped? Poate ma puteti sfatui...

Floricica Avansata micki's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.11.2006
    Postari in forum
    1.951
    Buna
    Vroiam sa-ti spun ca si Alexandra mea cand a inceput sa mearga(tot pe la un an)facea la fel...numai pe vf
    Am fost cu ea la ortoped si mi-a spus ca e prea mica sa stie sa mearga corect si ca sa o las singura ,sa nu o ajut!
    Acum are un an jumatate si fuge ca nu o mai pot tzine
    Daca vrei sa fii linistita mergi la medic...nu se stie in unele cazuri poate fi platfus!

Floricica Nou Venita macoveimonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    99
    Baietelul meu are un an si trei luni, si merge singurel de la un an, fiind din ce in ce mai sigur. El a mers direct calcand pe toata talpa. De cateva zile insa, a inceput sa mearga pe varfuri, cred ca abia acuma si-a amintit ca asa ar trebui sa inceapa.

Floricica Debutanta corneliamate's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2005
    Postari in forum
    623
    poate ca a descoperit alt stil de mers [pupici]

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari