Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mishulica's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.04.2005
    Postari in forum
    6
    in ce zona?,localitate?

Floricica Nou Venita kylie's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.02.2005
    Postari in forum
    13
    Bucuresti, sector4, Calea Vacaresti

Floricica Nou Venita golodo's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2005
    Postari in forum
    27
    Nu am inteles ce ati vrut sa raspundeti, imi pare rau, scuzati-ma.
    Eu cred ca medicul pediatru trebuie sa fie bun, consecvent, dedicat, sa iubeasca copii, sa exercite cu placere meseria de medic, si sa comunice cu parintii, sa aiba rabdare , sa asculte , sa creada ce spun parintii unui copil. Nu e nevoie sa te duci la prima policlinica de cartier, poti opta pentru ce medic vrei, in fond e copilul tau si vrei tot ce e mai bine pentru el indiferent de distanta si pret.
    Eu am fetele inscrise la Elias, dar merg si la Budimex la Dr. Pesamosca, Dr. Stanciu, Dr. Sebastian Ionescu, sunt medici de exceptie.
    Daca stiti un medic bun va rog sa il recomandati si voi.
    Va pupam 3 fete.

Floricica Nou Venita kylie's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.02.2005
    Postari in forum
    13
    Va multumesc pentru recomandari. Cei trei medici pe care mi-i recomandati sunt intr-adevar medici de exceptie dar eu asi dori un medic pediatru care sa poata veni la domiciliu de fiecare data cand am nevoie iar din pacate acestia trei de obicei nu se deplaseaza la domiciliu datorita programului lor foarte incarcat....

Floricica Nou Venita angelina's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2005
    Postari in forum
    25
    medicul pediatru mi-a fost recomandat de medicul de familie spre norocul si bucuria mea. intamplarea face ca sediul cabintelor celor doi doctori sa fie in aceeasi cladire si la doar 5 min departare de unde locuiesc. amandoua doamnele doctor sunt de exceptie. nu cred ca este necesar ca medicul pediatru sa se deplaseze de fiecare data, ci depinde si de noi cat de atenti si informati suntem in privinta problemelor ingrijirii micutilor nostrii. ca orice medic, fiecare doctor are un program incarcat, dar ne putem da seama daca este un medic profesionist si sufletist, atunci cand gaseste o cale de comunicare cu noi parintii si are un comportament care ii atrage pe micuti. doctora fetitei mele este o doamna care nu se sfieste sa se aplece asupra micutei si sa "dea in mintea copiilor", astfel incat fetita mea e super incantata de fiecare data cand mergem la control. pe de alta parte faptul ca ma duc informata si cer relatii suplimentare o ajuta sa imi dea o recomandare cat mai exacta si o incanta ca poate discuta cu parinti care nu se limiteaza la "cele auzite", ci care sunt intradevar preocupati de sanatatea si dezvoltarea copiilor lor. asa ii usurez si eu munca. eu locuiesc in pantelimon si doamna doctor Barba Carmen este un om caruia i te poti adresa cu incredere. sper sa va fie de folos. cu drag...

Floricica Nou Venita andra_1980's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2005
    Postari in forum
    2
    si eu sunt in cautare de medic care sa vina acasa.sunt mamica de gemeni,ii cresc singura si imi este greu sa merg cu ei la doctor.am o doctorita grabita si lipsita de rabdare

Floricica Nou Venita anda74's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.09.2005
    Postari in forum
    12
    Probabil ca ati gasit medic pediatru,daca nu eu v-o recomand pe dr noastra pediatru.Se numeste Daniela Taropa si o gasiti la policlinica Vitan.Este foarte rabdatoare,iubeste copii,vine acasa,da sfaturi mamicilor...pt noi a fost super.A venit acasa a2a zi dupa ce l-am adus acasa pe Alex,iar acum avem 1 an si 1 luna.Noi am incercat si alti pediatrii,insa niciunul nu a fost asa cum este dansa.La randul sau are 3 copii si stie intotdeauna ce raspuns sa dea la intrebarile noastre.Toate vaccinurile le-am facut acasa,fara reacti adverse.Succes!Sanatate multa!

Floricica Nou Venita bodoganici's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.02.2006
    Postari in forum
    1
    Buna, eu am un doctor foarte bun, un adevarat profesionist, iti raspunde la orice ora, vine cand e nevoie, il cheama Dinulescu George si il gasiti la Policlinica Titan

Floricica Nou Venita ecaterina dimancea's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2007
    Postari in forum
    1
    Caut si eu un medic pediatru bun. Sunt din sectorul 3 si stau langa Mall-ul din Vitan. NU canteaza de unde e medicul, doar bun sa fie si nu exagerat de scump. (daca se poate sa imi spuneti si tarifele, ar fi super). Va rog mult, cine cunoaste un medic bun, dati-mi nr. de telefon ca sa il pot contacta si sa stabilesc o intalnire urgenta. Fetita mea are 10 zile deja si eu inca nu am inregistrat-o la policlinica...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari