Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita roxana_mario05's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.01.2007
    Postari in forum
    98
    Credeti ca este mai bun laptele matern sau laptele din comert?

Majoritatea m-au sfatuit sa ii dau lapte de la san ca este mai sanatos, dar dupa ce il intarc tot trebuie sa ii dau lapte din comert.

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    ce intrebare e asta?
    laptele de la tine e cel mai potrivit pt bb tau are tot ce ii trebuie lui plus ca nu costa nu pierzi timp e la temperatura potrivita si nu sterilizezi nimic
    daca nu ai incotro ii dai ce se poate
    dar sa renunti la alaptat pt laptele din comert mi se pare o prostie
    si nici nu strica forma sanilor cum cred unele plus ca te protejeaza impotriva cancerului de san
    eu am alaptat 1 an si 2 luni si sani mia-u ramas la fel 10 ani pina acum la a doua nastere

Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    si depinde cind il intarci ca eu de exemplu la peste 1 an nu a mai trebuit sa-mi fac probleme in legatura cu ce lapte sa-i dau

Floricica Debutanta iota cristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2006
    Postari in forum
    646
    Pe cutiile de lapte praf pentru bebei scrie foarte frumos: "acest lapte nu poate inlocui laptele matern", deci alapteaza-ti bebele pentru ca laptele tau are tot ce-i trebuie copilului

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Asa este.

Floricica Novice anabutucutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2006
    Postari in forum
    598
    de acord cu tine ramona mag...
    asa am zis si eu cand am citit cum de intrebi asta roxana mario05?

Floricica Nou Venita yoyo26's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.06.2007
    Postari in forum
    67
    Si in plus sa nu uitam de anticorpii care se transmit copilului prin lapte.Nimic nu se compara cu laptele de la mama.Sa nu mai uitam si de legatura dintre mama si copil care devine foarte stransa.
    Eu mi-am propus sa imi alaptez fetita pana cand mi se termina laptele.Si nu ma intereseaza si nici cum se fac sanii pt ca sotul meu ma iubeste asa cum sunt eu si este foarte constient ca nu mai am cum sa fiu ca inainte.Noi mamele suntem datoare sa ii dam copilasului nostru ce este cel mai bun pt a creste armonios si sanatos.
    Deci nu exista comparatie de genul asta.

Floricica Nou Venita mokus's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2007
    Postari in forum
    1
    cine ma poate ajuta in legatura cu alaptat .eu nu mai am lapte iam cumparat la bebe lapte praf HUMANA si acuma nu prea mai are scaun si avem numai 3 saptamini.si face caca doar daca ai pun termometru altfel foarte putin...nu stiu ce sa mai afc altii zic laptele praf e de vine si ma gandesc sai cumpar lapte pt copii din ungaria da nu praf ce lapte pasteurizat sau cum ai zice ...deci cine ma poate ajuta si pe mine...mnersi

Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    de la laptele praf in special dar si de la cel matern se poate constipa
    eu inca alaptez dar cam pe la o luna au inceput problemele
    tot ca si tine facea doar cu supozitoir
    am lasat-o sa vad cat sta fara si facea la 5 zile
    am vb cu pediatra si mi-a zis sa mananc portocale mai multe
    sau sa-i dau ei cate o lingurita de suc de portocale pe zi
    si s-a reglat
    cate despre supozitor sau termometru vezi ca se obisnuieste asa si ajungi la alte probleme
    si funduletul nu trebuie stresat ca apar probleme mai tarziu

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari