Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita adinau's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.03.2006
    Postari in forum
    23
    Buna,

Sunt Adina Ungureanu, sunt psiholog si organizez acest curs pentru parinti cu copii prescolari. Cursul ofera informatii despre relatia de atasament securizant parinte-copil, despre cum sa te faci inteles si cum sa-ti intelegi mai bine copilul, despre cum sa stabilim limite sanatoase, pregatirea copilului pentru situatii noi, jocuri si activitati adecvate varstei. Cursul incepe marti, 21 martie, participarea este gratuita, in limita locurilor disponibile. Vreau sa stiu daca sunt persoane care vor sa participe la acest curs. Multumesc.

Floricica Nou Venita anelis's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.04.2006
    Postari in forum
    3
    Buna ziua,
    as indrazni sa intreb daca primiti si o mamica a unui baietel cu mozaicism de down..Mircea are 3 ani jumate,nu vorbeste inca decat cateva cuvinte dar este foarte receptiv si imita aproape tot..stie la ce folosesc majoritatea lucrurilor..As vrea sa aflu cat mai multe despre jocurile specifice varstei,Mircea fiind unicul meu copil...

Membru inregistrat la
    19.03.2006
    Postari in forum
    23
    Draga Anelis, sunteti bineveniti tu si Mircea. Inscrierile pentru curs s-au incheiat, dar in luna mai vrem sa incepem o noua serie unde poti participa. Ma gandesc ca o varianta mai potrivita cu nevoia ta de acum de a afla despre jocuri ar fi o vizita la ludoteca noastra. Ludoteca este o biblioteca de jocuri, un loc unde copiii vin si se joaca si unde putem afla, de exemplu, despre modalitati de stimulare a limbajului prin intermediul jocului.

Floricica Nou Venita anelis's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.04.2006
    Postari in forum
    3
    Buna ziua,
    unde este ludoteca?Imi puteti da adresa va rog?
    Va multumesc

Membru inregistrat la
    19.03.2006
    Postari in forum
    23
    Ludoteca este la sediul Asociatiei CREATIV, Pache Protopopescu 104, tel.: 2525635.

Floricica Nou Venita florentina dobre's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2006
    Postari in forum
    8
    Buna ziua.
    As vrea sa stiu daca are acces oricine la acesta ludoteca, si daca puteti sa-mi dati un orar de functionare.
    Am inteles ca ludoteca este situata in b-dul Pache Protopopescu. Eu locuiesc in zona si as vrea sa va rog sa-mi mai dati un punct de reper.

Floricica Nou Venita aiti's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    98
    Buna ziua! Imi puteteti spune, va rog, care este varsta minima a unui copil ca sa poata participa la acest curs? Multumesc!

Membru inregistrat la
    19.03.2006
    Postari in forum
    23
    sugestia mea este sa scrii un mail la echipa_creativ@yahoo.it pentru a afla mai multe despre conditiile de participare si orarul ludotecii. colega mea care se ocupa de lodoteca, Petruta Misu, o sa-ti raspunda cu siguranta. locatia este vis-a-vis de protv.

Membru inregistrat la
    19.03.2006
    Postari in forum
    23
    Cursul este destinat exclusiv parintilor, parinti care au copii de varsta prescolara (3-6 ani).

Floricica Nou Venita aiti's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    98
    Am inteles... Multumesc!

Floricica Nou Venita rafaela's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2006
    Postari in forum
    2
    SPUNETI-MI PARINTI DI ALTE JUDETE CUM POT PARTICIPA LA CURS

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari