Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita lau09's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.07.2009
    Postari in forum
    3
    Buna seara tuturor,

sunt noua pe acest forum si de fapt, e primul forum de acest gen pt mine.

vroiam sa stiu daca ma poate ajuta cineva cu o interpretare cat de sumara a rezultatelor de la testul TORCH. medicul meu e in concediu pana la sfarsitul lunii august si sincer mor de nerabdare sa stiu daca totul e ok sau nu...vreau sa fac un bebe si mi-e tema sa nu am probleme, macar sa stiu din timo si daca e nevoie sa ma apuc de tratament.

va redau rezultatele analizelor:

- toxoplasma: Anti Toxo IgG -< 4 Ul/mL

- toxoplasma: Anti Toxo - IhM - negativ

- anticorpi rubeola - IgG - 229 Ul/mL

- anticorpi rubeola - IgM - negativ

- anticorpi Citomegalovirus IgG - poztitiv

- anticorpi Citomegalovirus IgM - 0.08

- virus herpetic 1 si 2: Anticorpi IgG: pozitiv

- virus herpetic 1 si 2: Anticorpi IgM - o.7

multumesc mult!!

Floricica Cu Vechime digutix's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2007
    Postari in forum
    5.303
    buna
    pai din cate vad 2 au iesit pozitive si banuiesc ca trebe sa iasa negative ca sa insemne ca e ok.
    citomegalovirus vad ca e pozitiv , cred ca pentru asta iti va da ceva tratament.
    virus herpetic 1 si 2: Anticorpi IgG: pozitiv- aici nu stiu ce sa spun daca e ok pozitiv, poate te ajuta altcineva.
    incearca la medicul de familie poate te ajuta el cu ceva raspunsuri.sau mai poti incerca pe www.sfatulmedicului.ro

Floricica Nou Venita lau09's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.07.2009
    Postari in forum
    3
    buna,

multumesc mult, sunt chiar ingrijorata...pana la sf lui august cred ca o sa imi fac cine stie ce griji...

o seara buna si multa sanatate!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari