Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita marina10's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.03.2007
    Postari in forum
    53
    Buna fetelor!

Voi cate zile le dati bebicilor dintr-o supa? Sau gatiti in fiecare zi? Eu asa am facut pana acum dar ma gandesc ca as putea sa-i dau macar 2-3 zile din ea; doar sta la frigider.

Va multumesc

Floricica Avansata lumia.'s Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2006
    Postari in forum
    1.458
    eu pana la 1 anisor ii gateam zilnic,acum mai papa si din manacarica noastra,ii mai fac si ei special

Floricica Nou Venita marina10's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.03.2007
    Postari in forum
    53
    Si ciorbita de vacuta sau de pui a fel? Faceai in fiecare zi?
    Spune-mi si mie cum gaseai tu pestele ? Eu as vrea sa-i dau cel putin o data pe saptamana peste dar nu stiu cum sa-l fac.

Floricica Nou Venita atma's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2007
    Postari in forum
    177
    Si eu ii gatesc zilnic chiar daca are 1 an(mancarea proaspata este mai gustoasa).Eu peste i-am dat fiert amestecat dupa aceea cu piure de cartofi,i l-am mai dat amestecat cu putin unt sau pur si simplu bucatele de peste fiert(ii place oricum).

Floricica Avansata lumia.'s Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2006
    Postari in forum
    1.458
    ciorbita o faceam pt noi dar fara sare si ii dadeam si ei,ciorbita de perisoare fara condiment,imi puneam eu in farfurie,pestele ii place simplu cu putina sare,am incercat si cu unt,piure,dar prefera simplu

Floricica Nou Venita carmen iordache's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2006
    Postari in forum
    264
    Pestele poti sa-l dai si cu orez cu legume.E si sanatos si mai gustos.

Floricica Nou Venita davidel's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2007
    Postari in forum
    122
    Vai ce de papari gustoase dar eu nu am decat5 luni si mami meu nu-mi da decat laptic milumil 2 si mar ras cu suc de morcovi .Voi de la cit a-ti inceput sa papati si altceva si ce anume?

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Pana la 10 luni si jumate, supa i-am gatit-o zilnic, apoi cum incepusem incetisor sa-i dam si ciorbite am trecut-o la portia de bb mai mare, adica nu am mai gatit separat.

In prezent are 1an si 5 luni(fetita), baiatul ii mult mai mare

Floricica Nou Venita carmen iordache's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2006
    Postari in forum
    264
    Daca are 5 luni si nu maninca sin ar trebui sa incepeti deja cu supa de legume,piureuri de legume.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    si eu i-am gatit zilnic pana la 8 luni..apoi supica am facut pt 2 zile.
    piureul il voi da intotdeuna facut in aceeasi zi.este mult mai gustos.
    acum mai papa si din supica facuta pt noi..bineinteles fara condimente si un praf de sare decat.
    (noi avem 11 luni acum)

Floricica Novice anabutucutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2006
    Postari in forum
    598
    da, poate avetzi dreptate, dar eu am tinut-o 2 zile la frigider, ca tot fierbeam radacinoasele cate putine, treptat am trecut la mai bulte, si cum eram ocupata sau adormita, le uitem foc si se prapadeau si ele si oala...si asa am zis sa fac mai mult ca sa am ce sa-i dau, nu sa raman fara cum mi se intampla...nasol...mi-am revenit acum!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari