Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita sadutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.11.2005
    Postari in forum
    8
    Nu stiu unde s-ar incadra problema mea, de aceea imi cer scuze daca am creat un subiect unde nu-i este locul.

La firma la care lucrez, in birou este gresie din cauza carei am racit destul de tare la ovare, am luat biseptol insa am impresia ca s-a agravat deoarece elimin un lichid vascos care nu are un miros prea placut.Stiti cumva ce pastile as putea sa iau pana ajung la medic, nu lucrez in bucuresti si nu am cum sa ajung pana pe 16 iulie la medicul meu de acolo.

Astept raspunsuri.

Multumesc frumos.

Floricica Senior claudiapostol75's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2006
    Postari in forum
    3.259
    daca este doar o raceala incearca cu norfloxacin, o tableta la 12 ore.

Floricica Nou Venita maria22's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.07.2007
    Postari in forum
    1
    as avea si eu o intrebare intr_o prima faza.ce efecte poate sa aiba alcoolul consumat in timpul 'procreatiei' asupra copilului si inca o perioada de 2-3 saptamani decand am ramas insarcinata?va rog sa_mi raspundeti .va multumesc si va pup

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    despre ce cantitate de alcool vorbim aici???
    si eu am baut in sarcina cate un pahar de bere sau unul de vin ocazional
    sunt cazuri de mame alcoolice care au nascut copii normali si sunt cazuri cand au fost afectati dar nu se stie exact cauza

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Sunt ceva ovule, Macmiror Complex (contin Nifuratel si Nystatin), sau asa ceva, care se dau, in general cam pentru orice. Si eu a terbuit sa le iau si deoarece alaptam mile-a dat, fiind si locale, si cu spectru larg. Poti sa le incerci pina ajungi la medic.
    Dar ziceai ca pe 16 iulie, poate pe 16 august? Ca nu este concordanta intre data mesajului si cand spui tu ca ajungi la medicul tau.

Floricica Nou Venita sadutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.11.2005
    Postari in forum
    8
    da, 16 august, imi cer scuze dar sunt cam obosita.
    multumesc frumos pentru raspunsuri

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    OK. Sanatate si sa ne spui cum iti merge.

Floricica Debutanta gabyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    eu zic mai bine sa te duci la farmacie daca la doctor nu poti ajunge,ei iti pot fi de folos la problema tasi intrebi si ce ti-au zis fetele

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari