Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita adina_schuster's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2007
    Postari in forum
    60
    as dorii sä mergem in mai la mare,bebizta va avea 7 luni atunci,vä rog sä-mi spuneti voi ati fost ?

Floricica Novice anabutucutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2006
    Postari in forum
    598
    si eu ma gandeam daca merge sau nu...ce sa zic, nu stiu! nu am ajuns la 7 luni si nici nu am discutat cu nimeni, dar eu cred ca merge, nu? cu multa atentie!

Floricica Avansata micki's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.11.2006
    Postari in forum
    1.951
    noi am fost cand avea Alexandra 5 luni ...totul a fost ok am stat mai mult sub umbrela si la orele admise am intrat chiar in apa ...am dat cu crema protectia 50 ...asa ca eu zic ca merge!

Floricica Nou Venita atma's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2007
    Postari in forum
    177
    Noi am fost la parintii mei la Constanta cand Arya avea 4 luni si pot sa zic ca a ajutat-o mult aerul de acolo,astfel incat toata iarna nu a fost racita decat foarte usor(fara febra si alte neplaceri).Asa ca va urez concediu placut[surf]

Floricica Nou Venita dana grasuna's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.03.2007
    Postari in forum
    40
    si eu sunt pt mersul la mare , va face bine copilului , plus parintilor nu mai spunem , nu?????????
    noi locuim intr-o tara calda si la mare , merg cu bebeul in fiecare zi la mare ,doar ca il dau cu crema cu protectie f. mare, palariuta in cap si la plimbare cu noi. abia asteptam sa putem merge ca sa bagam si piciorusele in apa.plus ca briza marii il ajuta la respiratie si sincer bebeul meu doarme mai bine si e mai linistit de cand fac asta si ii place la nebunie zgomotul marii , cateodata sta pur si simplu si asculta . deci , dai inainte, fa bagaje.

Membru inregistrat la
    26.02.2007
    Postari in forum
    60
    vä multumesc,m-ati convins,mai rämäne sä ajung in tarä si apoi la mare.locuim mai departe si mergem acasä cät putem de des.avem 6 säpt concediu.ura!!!!!la mare cu noi!incä o datä vä multumesc,sunteti niste dulci,vä pup.

Floricica Nou Venita matheo's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2006
    Postari in forum
    52
    noua chiar ne-a recomandat dr pediatru sa mergem anu' asta la mare pt ca le fac foarte bine bb-ilor, ultravioletele.
    a zis ca macar o saptamana sa stam si ar fi bine.
    mie mi-e cam teama (eu sunt asa mai dispereta), desi Maruta mea nu mai e asa de micuta. are deja 11 luni. pana la vara face 1 an si 4 luni, ar fi perfect.

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    sal, noi avem 5 luni acum si ma gandeam sa mergem la mare prin august pe atunci avem cam 10 luni. Si mie mi-e teama mai ales de drum avem de calatorit mai bine de 12 ore....dar sa speram ca va fi bine. Succes
    Bi

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    Si eu as vrea sa mergem la vara la mare.dar am o problema.unde vom sta?ne cazeaza la hotel cu bb sub un an?sau va trebui sa gasesc o gazda?sincer mie la gazda nu imi place.dar la hotel daca avem vre-un "concert" noptea ce se intampla?

Membru inregistrat la
    26.02.2007
    Postari in forum
    60
    la hotel eu zic cä e cel mai bine.cät despre concert,de e sä se intämple nu e nici un bai.lumea merge la mare sä se distreze asa cä un pic de pläns de bebe nu e o tragedie.plus cä esti in concediu si puteti iesi la plimbare si noaptea,e mai räcoare,fä-ti curaj si mergi!

Floricica Nou Venita atma's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2007
    Postari in forum
    177
    Mai multe sunt grijile decat problemele.Noi am plecat din Timisoara cu bebe de 4 luni si am facut mai mult de 12 ore pana la c-ta si totul a fost ok.Sa nu-ti faci griji ca o sa fie bine mai ales ca la copii le place sa calatoreasca

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari