Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita artemis18's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2007
    Postari in forum
    16
    Am si eu o nelamurire...de cand m-am hotarat sa fac un bebe mi s-a dereglat ciclul mentrual...inainte imi venea menstratia cam la 30-31 de zile si acum pe la 35-40 de zile...si ma streseaza ca imi pun sperante...luna asta desi credeam ca sunt la ovulatie in zilele 15-16-17 s-a dovedit ca am fost cam in ziua 21-22-23 de aici si intarzierea...ce credeti ca s-a intamplat?...de ex luna asta in data de 18 am facut un test de ovulatie si a iesit pozitiv...in seara aceea am avut contact si nu am ramas...adica ieri, dupa 2 saptamani de la contact am facut un test de sarcina care a iesit negativ si aveam si o pata de sange pe chilot...azi ma doare burta si am o menstrutie ca si cum acum as fi catre sfarsitul perioadei...mentionez ca inainte imi venea din abundenta...a si inca o chestie...stiam ca sunt la ovulatie si datorita secretiilor vaginale, care insa au continuat sa apara pana ieri cand a aparut pata de sange...mersi.

Floricica Nou Venita nazare's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.07.2007
    Postari in forum
    9
    testele astea de ovulatie sunt o mare porcarie....eu mi-am facut unul in 14 iunie - pozitiv, am prestat din doua in doua zile f regulamentar, am mai facut unul in 20 iunie - pozitiv, imposibil sa cred ca sunt atit de fertila si totusi .... nimic, domnule, nimic. si eu am incercat sa ma ghidez dupa secretii ca am vazut cum se transforma de la o zi la alta, dar se pare ca nici astea nu sunt f concludente.oricum daca tot veni vorba de secretii care sunt alea care iti indica faptul ca esti la ovulatie? sa ne ajute cineva....

Floricica Nou Venita csimena's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.06.2007
    Postari in forum
    2

eu am pierdut o sarcina .la 13 saptamani mi s-a facut chieretaj, iar medicul mi-a recomandat ca in timpul primului ciclu menstrual(care va fi mai ambundent) sa iau picaturi de alchemila.
    voi stiti ceva despre alchemila?ati luat?

astept raspunsurile si opiniile voastre.va multumesc.
    csimena

Floricica Avansata rabiamohamed's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.07.2007
    Postari in forum
    1.457
    multe pers mai spune si dupa temperatura interna
    dar nu stiu ce sa zic
    lucrati si voi fara sa te mai gandesti lasa si testele de ovulatie si tot
    ai facut spermograma la sot ?

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    credeti ca testele de ovulatie nu sunt asa de bune????eu chir as vrea sa incerc metoda asta cu ele luna asta,sper sa iasa....

Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    ptr CSIMENA,intreaba la o farmacie naturista,eu banui ca ar fi ceva pe baza de plante...

Floricica Avansata alimocanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2007
    Postari in forum
    1.482
    Este ceva pe baza de plante, Alchemila(cretisoara) este o planta. De obicei extractul de Alchemila se foloseste pentru intarzierea ciclului menstrual, insa am inteles ca trebuie luat cu precizie pentru a evita starile de rau. Nu se ia altfel decat doza indicata.

Floricica Avansata alimocanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2007
    Postari in forum
    1.482
    Din flori de Alchemila se fac ceaiuri, infuzii. Alchemila, galbenele si pelin, ceai, pentru spalaturi vaginale, dupa nastere, in cazul eventualelor rupturi, ajuta la vindecarea lor. Ceaiul de alchemila baut ajuta la refacerea tesutului, la retractia uterului dupa nastere. Sper sa iti fie de ajutor informatiile acstea despre alchemila.Bisous.

Floricica Nou Venita amira78's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2007
    Postari in forum
    13
    cel mai bine este sa faceti profilul hormonal, fiinca in baza acestuia se dpisteaza ovulatia, si se vede daca sunt anumite probleme

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Pentru Artemis18

Cred ca te-ai dereglat pentru ca esti prea stresata.
    Ar trebui sa va iubiti, si apoi sa vezi ca vine bebe. CA daca faceti asa, programat, poate nici nu va bucurati.

Si sa stiit ca au fost cazuri de femei care au ovulat imediat dupa ciclul mestrual, sau chiar inainte de el.
    Dar daca iti mai apar pete, eu iti sugerez sa merg la medic, sa nu ai cumva sarcina peste ciclu.
    Doua saptamini e prea devreme sa faci test.

Succes

Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Cum se face acest profil hormonal ptr depistarea ovulatiei???

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari