Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita arriana's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.01.2007
    Postari in forum
    246
    Am primit rezultatele unor analize si am aflat ca sunt infectata cu acesti doi virusi, chlamydia si ureaplasma urealyticum, si sunt insarcinata in 3 luni. s-a mai lovit cineva de aceeasi problema? poate cineva sa-mi spuna cate ceva despre asta?

Floricica Debutanta andreea82's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.02.2007
    Postari in forum
    805
    Buna Arriana! M-am lovit si eu de Chlamydia inainte de sarcina, insa nu te speria, se poate urma un tratament pe parcursul sarcinii, ambii parteneri, de obicei se da Summamed, timp de 3 zile. Mergi la medic si urmeaza-i prescrierile cu strictete.Eu am alta problema, mult mai grava, mi-a iesit citomegalovirus pozitiv, maine merg sa fac o echografie morfofetala sa vedem care sunt dimensiunile organelor la bebe.Mi-e tare frica, dar asta e... Nu te speria, eu zic ca problema ta e rezolvabila.Sanatate multa.

Membru inregistrat la
    04.01.2007
    Postari in forum
    246
    multumesc foarte mult pentru raspunsul tau linistitor. sper ca si tu sa ne dai vesti foarte bune maine. eu incerc sa nu ma sperii si sa pastrez o nota optimista. incearca si tu la fel.
    bafta multa maine!

Membru inregistrat la
    20.02.2007
    Postari in forum
    805
    Multumesc! Iti dai seama ca pana maine mi se pare o vesnicie si oricum nici asa nu o sa ma pot linisti, dimensiunile organelor se pot afla, totul poate fi ok, dar cine imi da certitudinea ca vederea puiului meu nu o sa fie afectata? Tu ai fost la medic? Ti-a prescris ceva pentru chlamydia?

Membru inregistrat la
    04.01.2007
    Postari in forum
    246
    este prea devreme sa-mi dea un tratament. pe 5 martie merg la ecograf si a zis ca tot atunci imi da si ceva medicamente. medicul nu parea foarte tare ingrijorat, dar stiu eu ce sa zic! sper din tot sufletul sa fie bine. Astept vesti bune de la tine! Bafta! te pup!

Membru inregistrat la
    20.02.2007
    Postari in forum
    805
    Cum sa fie prea devreme pt tratament?? Tb sa-ti fi dat un tratament, dar fiinca pana pe 5 nu mai e mult, e ok.Sa nu stai pur si simplu si sa crezi ca iti trece de la sine,tb sa discuti cu dr foarte serios despre asta.Aseara am fost la echo.Translucenta nucala este perfecta, are 1.6 mm, maxima normala fiind de 3mm.Bebe intre timp a facut manutze si picioruse, misca... Am plans cand l-am vazut. Azi dimineata am mers si repetat acea analiza, sa vedem...Astept vesti de la tine.

Membru inregistrat la
    20.02.2007
    Postari in forum
    805
    Scuze, am scris "fiinca" in loc de "fiindca"

Membru inregistrat la
    04.01.2007
    Postari in forum
    246
    ma bucur ca sunteti bine. de-abia astept si eu sa fac ecografia sa-mi vad puii. sper sa fie totul ok.

Membru inregistrat la
    20.02.2007
    Postari in forum
    805
    Sunt doi??

Membru inregistrat la
    04.01.2007
    Postari in forum
    246
    da, sunt gemeni uniplacentari si sunt foarte fericita pentru asta.

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    felicitari pentru gemeni

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari