Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita floryleb's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2006
    Postari in forum
    145
    am un bebe de 1 luna si ceva si stam in garsoniera. sotul meu sforaie f mult si tare, si am o intrebare....poate o sa radeti......oare il afecteaza pe bebe?

Floricica Nou Venita dana grasuna's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.03.2007
    Postari in forum
    40
    buna, nu cred ca il va afecta ,mai ales ca bebelusii in primele luni de viata dorm in orice conditii : zgomot de aspirator, masina , aer conditionat. dar poate mai incolo va fi mai sensibil la zgomot . dar cum a dormit pana acum cu sforaitul va dormi si de acum incolo.

Floricica Debutanta gabyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    intoarce-l intr-o parte pe sotin prima luna dupa nastere si sotul a dormit cu mine in camera si sforaia tare...il trezeam si=i spuneam sa se intoarca pe o parte de cate ori sforaia.nu puteam sa dorm eu si mi-era sa nu trezeasca bb.acum l=am ushchitin cealalta cam

Floricica Nou Venita miha_gabrian's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2007
    Postari in forum
    237
    si sotul meu sforaie. pitica noastra nu a avut nici o problema cat am dormit cu ea in camera. acum doarme singura (are trei luni si jumatate) si e ceva mai sensibila la zgomote. iar despre sforait, ce sa zic... cred ca pe mine ma deranjeaza mai tare dar ma "consolez" cu ideea ca asa o fi toata viata:)

Floricica Debutanta  Mami simona's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2006
    Postari in forum
    745
    flory, bebele s-a obisnuit cu sforaitul inca din burtica, stai linistita. si sotul meu mai sforaie uneori de ma calca pe nervi, dar pe andra nu o deranjeaza, cel putin deocamdata.

Floricica Novice anabutucutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2006
    Postari in forum
    598
    interesant spus, miha!...
    si eu stau intr-o garsoniera si sotzul meu mai sforaie, iar pe ioana, care are acum 4 luni o deranjeaza uneori atunci cand e in agonie de somn, in rest nu...cand era mai mica, 1-2 luni, nu o eranja deloc...trebuie sa-i invatzam sa doarma cu un zgomot de fond, ca de exemplu, la mine merge toata ziua calculatorul, si astfel ea se obisnuieste cu zgomote...

Floricica Nou Venita bulina's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2007
    Postari in forum
    16
    si sotul meu sforaie,dar il intorc pe o parte,il mai ghiontesc si tot asa,bebe doarme daca vrea sa doarma nu il afecteaza

Floricica Senior getutica's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2006
    Postari in forum
    2.571
    E adevarat ca bebe se obisnuieste cu sforaitul sau scrasnitul din dinti al parintilor. Si Teo al meu s-a obisnuit cu zgomotele pe care le face taica-su.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari