Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita dorina stefan's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.07.2007
    Postari in forum
    68
    Fetita mea bea in jur de 700-750 ml de lapte pe zi. Este bine? Folosim Humana

Floricica Debutanta laura81's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.03.2007
    Postari in forum
    620
    eu am o cartulie in care scrie ca un bebe de 4 luni ar trebui sa bea 4-5 mese de 180-200 ml,deci cred ca bebelina ta bea okay..doar nu poti sa o fortezi,cat vrea ea.

Membru inregistrat la
    15.03.2007
    Postari in forum
    620
    Daca nu ma insel pe cutia de lapte de la humana scrie pe luni cat lapte ar trebui dat?

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    Dr. pediatru mi-a zis ca se calculeaza 150 ml pe kg corp pe zi si se imparte la cate mese are si afli cu aproximatie cat trebuie sa pape la o masa.Alex papa 800 si ceva de vreo cateva zile dupa cateva saptamani in care nu vroia decat 550-670 pe zi Azi are 4 luni si 3 saptamani.Oricum cu forta nu se rezolva nimic ,am incercat eu si mi-a parut rau.Daca e sanatos papa el cat sa se sature nu trebuie fortat chiar daca e mai putin.

Membru inregistrat la
    23.07.2007
    Postari in forum
    68
    Multumesc! m-am mai linistit. Daca nu s-ar satura cred ca ar plange de foame,nu?

Dorina si Alex

Membru inregistrat la
    15.03.2007
    Postari in forum
    620
    Cu siguranta nu ar fii multumita ca nu a papat destul si ti-ar da de veste.

Membru inregistrat la
    23.07.2007
    Postari in forum
    68
    Cred ca toate mamicile mai intra in panica,,de ce nu papa tot, oare e satul(a)...etc,,.Dar si noi cei mari uneori mancam mai mult ,alteori mai putin.

Dorina si Alex

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari