Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita magda vasilache's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2007
    Postari in forum
    2
    copilul meu, Mihai, are 2 luni si in urma cu o luna a fost operat de stenoza pilorica. Vreau sa intreb alte mamici care s-au confruntat cu asa ceva cum le-a mers copiiilor lor si cum se dezvolta in viitor.

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    sper ca sunteti in afara oricarui pericol...dar cum v-ati dat seama ca avea pilorul micsorat?...varsaturi tip proiectil frecvente?..imtoleranta...si de ce a durat o luna....nu e o malformatie congenitala....oricum multa sanatate si multa grija cu alimentatia de aici innainte...sa nu faca vreo alergie care sa irite pilorul...asa ca toate alimentele care stiti ca sunt alergenice la o parte...asta daca nu cumva e alptat natural.
    Bine ati venit si ne mai auzim
    grija mare si multa sanatate

Floricica Nou Venita radumihaela's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2007
    Postari in forum
    31
    Spuneti-mi si mie mai in amanunt ce inseamna "stenoza pilorica" pt ca si bebelul meu are astfel de varsaturi .E adevarat ca acum s-au mai rarit dar.......nu mi-a spus nimeni de asa ceva.

Sanatate multe lui Mihai si gugutzel!!!!

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097

Floricica Nou Venita radumihaela's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2007
    Postari in forum
    31
    multumesc Afrodita!

Floricica Novice teodorabia's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2006
    Postari in forum
    594
    baietelul meu afost operat cand avea 2 luni.Nu am avut nici un fel de probleme pana acum ,are 2ani si 10luni.Nu atinut nici un regim ,oricum e o boala ce apare numai la bebelusi.Nu-ti fa nici un fel de problema,copiii mici se refac foarte repede.

Floricica Nou Venita ralucapui's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2007
    Postari in forum
    1
    baietelul meu are hipertrofie pilorica si nu stiu inca ce sa fac. maine ar trebui sa ma duc la doctor In ce consta operatia?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari