Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita miha_mika's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2011
    Postari in forum
    91

Tratamentul preventiv - cand?

buna mamici si bebici! e vremea racelilor si ca sa fim in ,,ton,, am racit si noi! bb a avut tratament injectabil pt amigdale, pe care l-a terminat duminica. problema e ca ceilalti ai casei am facut viroza respiratorie! ca sa nu ia si el, pot sa-i dau preventiv siropel cu paracetamol? voi dragi mamici cum a-ti proceda? sanatate multa!

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    nu.nu trebuie sa ii dai preventiv.in oct fata mea a avut pneumonie,si apoi au racit toti din casa,si preventiv sotul a purtat o masca,iar ceilalti din casa nu sau apropiat de ea sau camera ei.poti sai cresti imunitatea eventual o vitamina c daca nu papa fructe.

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Nu. Siropul paracetamol se da cand copilul e racit , curge nasucul si are febra.Ii poti da preventiv vitamina C , ceaiuri calde cu lamaie si siropuri naturale pentru imunitate . Trebuie sa stim cati anisori are copilasul ca sa te putem ajuta.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Poti sa-i dai Pikovit sau Imuno Royal Junior cu laptisor de matca si propolis pt imunitate si vit C ii poti da pana in feb -martie cu pauze de 1 sapt ajuta mult si asa este protejat natural.

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    si imuno-baby e bun pentru imunitate, sau orice altceva pentru imunitate. multe fructe in fiecare zi si sucuri naturale.

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    NICIODATA....nici macar dupa vaccin eu am primit sfat sa ii bag supozitor cu paracetamol....doar sa fiu alerta 24 max 48 de ore.....si dupa cel de 2 luni am facut un picut noapte alba sa nu cumva sa faca febra....este parerea mea.....de fapt asa facem si noi adultii...nu iau medicamnet ca poate ma ia raceala si nici pentru ca poate ma doare capul....este o prostie dupa parerea mea.....fiecare face insa ce considera ca este mai bine pentru copilasul sau!

Floricica Nou Venita miha_mika's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2011
    Postari in forum
    91
    multumesc frumos, dragi mamici! ii dau deja propolis c kids.

Floricica Novice georgiana20's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    mihaela mika sincer cred ca ar trebui sa iti suni pediatrul si sa ii ceri parerea. cel mai sigur.

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    eu i-am dat fetitei mele minimartieni sirop pt imunitate si avand foarte multe vitamine in el....analizele la sange i-au iesit cu fierul mai mare peste limita normala...dna dr pediatru mi-a zis sa nu-i mai dau supliment alimentar pana nu ii fac inainte o analiza a sangelui....dand asa fara ca, copilul sa nu aibe nimic ii putem face rau....daca continuam sa ii mai dau acele vitamine ...ii maream foarte mult fierul si nu ar fi fost bine deloc.......o sa ii dau doar vitamina c si atat fara alte suplimente....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari