Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266

Pneumonia la copii

buna.fetita mea sambata dimineata s-a trezit cu o haraiala si o9 respiratie greoaie si o tuse de neoprit.am fost la pediatru si mia spus ca are pneumonie la plamanul drept.ia facut o injectie pt haraiala si febra,o febra f mica,dar preventiv,si mia dat sai dau zinnat,ambroxol,ibalgin si salbutamol eipico.de sambata pana azi se cunoaste tratamentul dat,pt ca nu mai haraie.a ramas respiratia un pic greoaie,in rest nu are nimic inafara de tuse care se rupe.nu stranuta,nu are muci,nu face febra.afara nu am scoso de frica,bea ceaiuri multe si mananca si doarme normal.credeti ca ii va trece cu acset tratamnet?am auzit multe persoane care sau tratat acasa si apoi lea dat injectabil.inafara de tratament ii mai dau vitamina c,miere si ceai pt imunitate.ce altceva mai pot face?

Floricica Veterana andreea_p's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.05.2008
    Postari in forum
    18.581
    e bn daca nu face febra,eric cnd a avut pneumonie mi-a facut febra aproape 10 zile,febra mare desi era pe tratament cu antibiotic,apoi injectabil si abia in spital i-a trecut raceala...

multa sanatate

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    sambata cand am fost la pediatru incepuse un pic sa faca,avea 37,atat.in rest nu a facut deloc.sper sa ii treaca cu bine,fara sa faca injectii

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari