Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mitranmihaela's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2012
    Postari in forum
    85

Operatia de fimoza

ieri baietelul meu a fost operat de fimoza,si seara ne-a dat drumul acasa cu doar o indicatie si aceea sa ii fac spalari locale cu rivanol,iar maine la control,il ustura enorm la facut pipi si imi e frica sa nu faca vre-un blocaj renal pt ca in 24 de ore a facut doar de 4 ori pipi deoarece il ustura...si cine imi poate spune cum ar trebui sa arate cuculetul dupa operatie?voi ce ati facut dupa o asemenea operatie si ce indicatii ati primit?

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Buna, baietelul meu a trecut prin asta.Ce sa-i faci?Iti iei inima in dinti si-l speli exact cum ti s-a spus.Decalotezi pana la capat cu toate plansetele lui.E posibil sa ai nevoie de ajutor, nu de alta, dar nu te va lasa.Curatarea se va face in fiecare seara ca nu cumva sa se prinda la loc incizia facuta de medic caci altfel o luati de la capat.Va fi bine, stai linistita.Va veti chinui o vreme dar in cele din urma te va lasa sau va face el singur decalotarea.
    Numai bine.

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Stai linistita, nu face blocaj renal.E normal sa il usture, doar e o rana.Va trece.

Membru inregistrat la
    13.01.2012
    Postari in forum
    85
    mi-se pare prea putin sa-l spal doar cu rivanol,si l-a si cusut cu fire din alea care se absorb si ma tem ca vom avea mult timp sa ne chinuim ca il doare si cand ii pun chiloteii sau doar exagereaza el???

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Citat Postat de mitranmihaela Vezi mesajul
    mi-se pare prea putin sa-l spal doar cu rivanol,si l-a si cusut cu fire din alea care se absorb si ma tem ca vom avea mult timp sa ne chinuim ca il doare si cand ii pun chiloteii sau doar exagereaza el???
    Daca l-ai nascut natural si ai avut nastere cu epiziotomie, atunci stii cam ce simte si el acum. Sau ar trebui sa stii.. Pentru ca asta simte si el.. E acelasi tip de taietura.

Membru inregistrat la
    13.01.2012
    Postari in forum
    85
    inseamna ca il ustura enorm ....ms ca mi-ai aratat comparatia...

Floricica Veterana ursulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Stiu ca este o crema foarte buna pentru asa ceva, care amelioreaza durerile CUTADEN. Ai putea intreba la farmacie....multa sanatate!

Membru inregistrat la
    13.01.2012
    Postari in forum
    85
    avem 1 saptamana de la operatie si se simte foarte bine,totusi ii pun rivanol de 4-5 ori pe zi iar el ma ajuta si nu-l mai ustura.multumesc fetelor pt sfaturi

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari