Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta ioana07's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.12.2008
    Postari in forum
    1.038

Nelamurit Laptele din comert

Buna.Voi trece direct la subiect : copilasii vostri s-au constipat de la laptele din comert?

Membru inregistrat la
    28.12.2008
    Postari in forum
    1.038
    Ah! Am gresit.trebuia sa postez la '' Alimentatie''. Scuze. Astept raspunsurile aici,daca nu e vreo problema.Multumesc.

Floricica Debutanta mamica1's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2010
    Postari in forum
    835
    buna...puiul meu de la 1an nu a mai vrut lapte praf si am trecut pe lapte de vaca uht cu 1.5 sau 3,5 si nu am avut probleme. daca se constipa dai activia iaurt natural si o sa vezi ca-si revine.
    si fata e foarte bine la burtica....noi nu am avut probleme, dar m-am ferit de ZUZU, am luat o data si mirosea urat, fulga si altele mai ieftine din real.

Membru inregistrat la
    28.12.2008
    Postari in forum
    1.038
    am iceput cu UHT si era jale.Am trecut pe Milli .fructe,iaurt,suc de portocale(inainte facea diearee de la el) , fulgi de ovaz ... consuma in permanenta.

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Asa se intampla cand trecem pe laptele din comert in special la cel 3.5 pt.ca este mai gras fata de laptele formula...la inceput se da 1.5 dupa care 3.5 care ii satura mai bine
    Eu l-a inceput i-am dat ZUZU 1.5 iar acum ii dau 3.5 nu am nici un fel de problema fata se satura si noaptea doarme mai bine...

Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Eu nu sunt de acord cu UHT nu este prea ok un termen de luni de zile gandindu-ne ca preferam ca copii nostri sa manance proaspat

Membru inregistrat la
    28.12.2008
    Postari in forum
    1.038
    Milli de 1,5 ii dau si se constipa.

Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Copiilor mici si fara probleme de obezitate le recomand laptele gras (3.5% sau 3.8%) pentru ca-i ajuta in dezvoltarea abilitatilor cognitive.
    Aud cazuri in care li se da lapte 1.5 la varste mici...

Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    ioana fructe mananca zilnic?dar iaurt activia?

Floricica Senior katrin75's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    4.709
    Citat Postat de ioana07 Vezi mesajul
    am iceput cu UHT si era jale.Am trecut pe Milli .fructe,iaurt,suc de portocale(inainte facea diearee de la el) , fulgi de ovaz ... consuma in permanenta.
    Buna dragi mamici.
    Cu laptele Milli am patit-o si noi.Avea diaree, i-a mers burtica....tot ce-i posibil.
    Laptele zuzu are un miros interesant de ïarba verde+vaca.
    Sincer....

Eu ii dau lapte oke 1,5 grasime si nu are absolut nimic.

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    eu inca nu am trecut la laptele de vacuta ....are 1 an si 6 lui si tot praf papa de la humanna ....as vrea sa-i dau pana la varsta de 3 ani daca se poate si daca il mai vrea pana atunci....lapic de vacuta nu i-am dat deloc pana acum doar iaurturi, branzica si smantana ...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari