Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior nicoleta15's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.07.2008
    Postari in forum
    4.085

Intarzierea aparitiei dintilor de jos

Buna ziua! am un baietel de 1 an si 6 luni caruia i-au aparut,in mod normal,primii doi dinti de jos,apoi primii doi de sus. de atunci au inceput sa-i apara haotic cand dinti,cand maselute,dar numai in partea de sus. jor a ramas doar cu primii doi.de ce se intampla asta? este o probl?

mada_lyna
    Guest
    din ce stiu eu, nu exista vreo regula stricta legata de ordinea iesirii dintilor/maselelor.

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    nu exista nici o regula. fetitei mele deabia la 1 an si o luna i-au aparut primii dinti. o si vedeam stirba toata viata cu toate ca doctoriza mi-a spus ca nu a vazut copil de 3 ani fara toti dintii in gura. acum are 2 ani si 0 luna si deabia ii ies caninii, mai e un rand de maselute. dar atat timp cat copilul e vioi si are puterea sa zambeasca atunci cand te strambi la el, eu zic sa nu-ti faci griji de nimic. multa sanatate!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari