Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita sofia_l's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.05.2011
    Postari in forum
    55

Febra, crampe si varsaturi

Buna, vreau si eu sa va intreb daca ati avut sau au avut copilutii vostri simptome ca cele pe care le-am avut eu acum doua zile: febra 38 de grade, crampe foarte mari si varsaturi - asta m-a trezit de fapt cu noaptea in cap. O stare groaznica, ce sa mai. Va intreb pentru ca imi este foarte teama sa nu fie o viroza si sa ii dau fetitei mele de 2 ani si 6 luni. Stiti ceva, ati patit in ultima vreme asa ceva? Un sfat, va rog...Multumesc.

mada_lyna
    Guest
    ar putea fi o enteroviroza. Robi a avut.in afara de varsaturi ,le-a avut pe toate:diaree,febra(nu mai mult de 38.5) si stare generala proasta,lipsa apetitului .

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    La noi in oras a fost un virus pe care l-au luat ambii mei copii.La Rares a fost mai grav cu varsaturile.Se deshidratase in asa hal ca nu-i gaseau o amarata de vena sa-i puna o perfuzie.Am stat cu el in spital 4 zile.Si-a revenit.

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Este cred o viroza, intr-adevar. Fetita mea cea mica a fost bolnavioara saptamana trecuta si febra a fost principalul simptom. Azi de dimineata, fetita mea cea mare s-a trezit la 6 dimineata cu durere de burtica si cu varasaturi. Ea, in schimb nu avea febra. Dar nu toti reactionam la fel. Se pare ca este o viroza, trebuie sa ai grija la imunitate si la hidratare.

Membru inregistrat la
    23.05.2011
    Postari in forum
    55
    Am vorbit cu cateva prietene, au avut si copiii lor simptome asemanatoare. Se pare ca este ceva, un virus. Am ramas cu durere de cap si nu mi-e pofta de mancare deocamdata. Sper, sper sa nu ia si copilul sau macar sa imi revin eu ca lumea pana atunci. Mi-ar parea atat de rau de ea sa ia pentru ca mie mi-a fost foarte rau, nu as vrea sa treeaca prin starea prin care am trecut eu. Nu ar fi trebuit sa se termine cu virozele pana acum?

Membru inregistrat la
    23.05.2011
    Postari in forum
    55
    astazi de dimineata fetita mea s-a trezit cu febra si diareee. A luat virusul de la mine sau din alta parte. Este, se pare, o enteroviroza, cum spunea mada_lyna. Toata lumea are pe cineva bolnav, dintre prieteni. Aveti grija fetele din Bucuresti.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari