Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior furbetta's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.03.2008
    Postari in forum
    2.822

endoscopia

dragi mamici

va rog ajutati-ma
    sunt mamici care au facut endoscopie la copilasi ?
    trebuie sa facem o endoscopie si sincera sa fiu imi este cam frica pentru ca am un copilut tare sensibil si as vrea sa stiu cum e din experienta altor mamici .
    Nu dormim de vreo 2 saptamani din cauza durerilor de burtica si de 2 zile se chinuie sa faca scaun, care este plin de mucus...

mischa2000
    Guest
    noi am facut ...
    depinde prin ce metoda o faci ....
    noi am facut la 8 luni prin metoda clasica ... un ditamai bubuloiul care trebuia sa preleveze tesut si a durat vreo ora ... aia a fost cumplita ...
    si apoi la un an si patru luni ... cu aparat modern cu camera ... te credeai in serial medical. asa ... a durat cateva minute ... au infasurat-o intr-un cearsaf, nu a plans ... apoi dupa consult se "discuta" cu medicul. deci nu a fost traumatizanta deloc. nu as putea spune asta espre cealalta.
    din discutii cu medicul, mi-a zis ca a vorbit cu copii mai mari si au zis ca nu doare.

Membru inregistrat la
    19.03.2008
    Postari in forum
    2.822
    unde ati facut endoscopia , in bucuresti ?

mischa2000
    Guest
    prima data in galati, a doua la cluj.

Membru inregistrat la
    19.03.2008
    Postari in forum
    2.822
    imi poti descrie te rog procedura ?
    cat dureaza ?ati facut anestezie? ati fost internate ?noi plecam noaptea asta la bucuresti si maine dimineata ar trebui sa facem endoscopia .
    cred ca imi e putin frica ....

Membru inregistrat la
    19.03.2008
    Postari in forum
    2.822
    iti multumesc pentru raspunsuri

Membru inregistrat la
    19.03.2008
    Postari in forum
    2.822
    cand am sunat sa fac programare eram atat de bulversata ca am uitat de detalii

mischa2000
    Guest
    cateva minute.
    nu se anesteziaza.

va tin pumnii.

mischa2000
    Guest
    hei, v-ati intors?
    cum e? ... au iesit rezultatele?

Membru inregistrat la
    19.03.2008
    Postari in forum
    2.822
    am avut un ghinion teribil ... se stricase endoscopul iar doctoritele cu care am vorbit aproape m-au convins ca inainte de endoscopie mai e nevoie de niste analize .
    voi de ce ati facut endoscopia?ce probleme aveti?

Membru inregistrat la
    19.03.2008
    Postari in forum
    2.822
    si in Bucuresti nu este nici o clinica particulara unde sa putem face aceasta interventie pentru ca nu isi asuma nimeni riscul la un copil mic si cu probleme la inimioara.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari