Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753

Exclamatie Copil alergic la lapte....si mai nou la orice!

Salut! copilasul meu de 1 an este alergic(depistat serologic) la laptele de vaca. Am evitat orice lactat pana acum. Ce Craciun i-am dat micutului o galusca(facuta cu ou) adica 10g de galusca...a facut o reactie alergica de am am juns la UPU. De atunci zilink iese cate o bubitza sau mai multe pe piele indiferent de ce mananaca. Mie mi se pare ca de la bulion , conopida ceapa si cereale (sigur ca fara lapte) face mai nou. Intrebarea mea este daca stiti cumva unde pot citi mai multe despre alergia copiilor..nu articole...am citit o gramada...ci pareri ale parintilor...probleme similare de ale copilasilor...va multumesc mult de tot ptr orice informatie imi oferiti

mischa2000
    Guest
    de unde esti?
    nu poti gasi un medic alergolog bun? sau sa cauti un laborator bun sa ve testeze pentru toate grupele?
    din alimentele enumerate ... ai bulion ... e vorba de bulion din comert sau facut in casa?
    daca e din comert ... ala are toate tampeniile din lume in compozitie.

deasemeni e posibil sa nu fie neaparat alimentara alergia ...
    praf, polen ... desi e iarna ...

cristina elena
    Guest
    Eu din pacate nu te pot ajuta.
    Vorba Mihaelei poti sa-i faci niste teste.

Ai mei sunt mai mari, nu-mi fac alergie decat la mezel
    Urticarie mai bine zis.

iubytzik22
    Guest
    Al meu e alergic la capsuni...i-am dat o data un dots cu capsuni i-au iesit bubite atunci am dat vina pe o prajitura...acuma i-am dat budinca paula cu capsuni si iar i-au aparut bubite.....

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Bianca imi pare rau draga mea...eu zic sa cauti un medic alergolog bun..sa ii faca teste..sa stii la ce sa te astepti
    dar parca sa fie alergic la toate..ma sperie ideea..
    sanatate si asteptam vesti bune despre puiut.

Floricica Nou Venita enemgabriel's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2006
    Postari in forum
    66
    Citat Postat de cristina elena Vezi mesajul
    Eu din pacate nu te pot ajuta.
    Vorba Mihaelei poti sa-i faci niste teste.

Ai mei sunt mai mari, nu-mi fac alergie decat la mezel
    Urticarie mai bine zis.
    Atentie mare la mezeluri,peste 90% din ele contin glutamat monosodic,un ingredient foarte periculos.

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Citat Postat de enemgabriel Vezi mesajul
    Atentie mare la mezeluri,peste 90% din ele contin glutamat monosodic,un ingredient foarte periculos.
    asa e.....e foarte periculos asta........................

Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    salut.....am facut toate testele din lume...cu bani grei...alergic pana peste cap...bulion era facut de mine...mezeluri noi nu consumam...va multumesc mult pentru efort....de dim a facut si la fructe...probabil ca la banana era mai coapta...dar ce d-zeu sa-i stiu da sa manance...e nasol rau de tot....si e un mancacios...orice i-am data a mancat cu placere...chiar orice....

cristina elena
    Guest
    Citat Postat de enemgabriel Vezi mesajul
    crezi ca nu stiu?!

Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    Citat Postat de cristina elena Vezi mesajul
    crezi ca nu stiu?!

cristina elena
    Guest
    Asa-i Bianca.
    Din pacate nu mai e nimic 'curat'. M-am ingrozit cand am vazut pana si in faina tot felul de cenusa sau mai stiu eu ce (fainurile speciale pentru cozonaci, aluaturi de prajituri).
    Eu iau de aia simpla Baneasa sau cunoscuta faina ungureasca dar mai stii?! Nu mai poti fi sigur pe nimic in ziua de azi

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari