Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alexa29's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2009
    Postari in forum
    23
    De la o vreme Alexa a devenit tare plangacioasa, chiar plange din absolut orice fleac. Am incercat sa ii explicam ca de acum e fetota mare (are 2 ani si jumatate) si ca n e frumos sa planga asa din orice insa nici un rezultat. Va merge la gradi din septembrie si nu stiu ce va fi atunci cum se va integra daca este atat de plangacioasa.

Floricica Senior pnik13's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.02.2008
    Postari in forum
    3.991
    alexa, ma gandeam eu ca andrei cand va face doi ani va pricepe ce ii spun si nu va mai fi plangacios. dar am citit postarea ta si am ramas cam dezamagita. si andrei al meu e destul de plangacios. dar de obicei daca intra in contact cu alte persoane decat cele care ii sunt familiare. ii explic eu cum sta treaba, sunt sigura ca ma intelege dar tot plange daca are el chef. poate e o perioada a fetitei tale. multa rabdare!!!

Floricica Debutanta ema_mami_printese's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.09.2006
    Postari in forum
    810
    Draga mea, fetita mea cea mare are aproape 5 ani, si este foarte plangacioasa, sensibila...se foloseste uneori de aceasta "smiorcaiala" si pentru a manipula, cum nu obtine ceva - baga un plans, asa instant cu lacrimi de crocodil...ma dispera, asa ca nu stiu sincer cand le va trece, eu am luat atitudine si o pedepsesc, insa degeaba, imediat indiferent de motiv se pune pe plans! Am remarcat, ca dupa nasterea celei mici au inceput aceste "smiorcaieli", inainte erau destul de rare, nu stiu de ce, eu incerc sa nu fac diferente, insa cea mare este geloasa...desi eu, ii tot explic ca le iubesc si rasfat pe amandoua in mod egal!Asa ca, rabdare, dragele mele, alt sfat nu va pot da!Nu va lasati impresionate, luati atitudine, poate in cazul vostru va functiona!O zi frumoasa tuturor!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari