Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739

Intrebari intrebatoare!

Nu stiu sigur daca i-am gasit loc bun subiectului pe care vreau sa il propun(daca nu,moderatorul sigur il va aseza la locul lui),zilele astea copilul meu m-a intrebat de ce luna apare noaptea pe cer si soarele ziua(credeam ca e la varsta la care nu imi mai pune intrebari la care trebuie sa gandesc bine inainte de a da raspunsul, dar se pare ca m-am inselat), cred ca toate mamicile am trecut prin asa ceva,sa te intrebe copilul un lucru si tu ca mama sa ramai cu gura cascata(la figurat sau la propriu cum vreti).Care sunt cele mai funny intrebari puse de copilul vostru si care au fost raspunsurile voastre?

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    hihi si pe mine m-a intrebat fetita pe la 2 ani jumate si i-am spus ca noaptea e intuneric ca sa doarma,iar ziua e soarele sa lumineze sa putem vedea.apoi mi-a spus ca avem becuri nu ne trebuie soare...ce sa ii mai zici?!:P.m-a mai intrebat cand o sa fiu si eu bebe ca ea sa aiba grija de mine?oricat i-am explicat nu a inteles asta.avea cam 3 ani.sunt multe intrebari la care nu am reusit sa ii raspund

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    Pe mine m-a intrebat intr-o zi copilul meu, foarte indignat.."ce cauta luna asta pe cer ZIUA?" era dupa masa si se vedea luna cum se vede ziua, alba..lui i s-a parut foooarte ciudat si dubios..nu prea i-a convenit niciun raspuns..el stia ca luna apare noaptea si cu asta basta :))

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    :))))) la mine a fost un dialog chiar acu 2 zile:
    - Mama, cand vine Mos Craciun?Maine?
    - Nu, Mos Craciun are o zi speciala si nu poate veni asa, la intamplare...
    - Mama, nu se poate sa-i dai telefon lui Mos Craciun sa nu mai vina si sa-mi cumperi cadou din Carrefour tu cu tata???Azi!

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    Mami eu cand ies din baie sunt curata?
    Da mami
    Si atunci de ce speli prosoapele?

miki00
    Guest
    De ce cerul e albastru ? Asta a fost prima intrebare care m-a blocat pe care mi-a pus-o fetita cea mare . De atunci, in fiecare zi aud cate una cel putin ciudata. Ultima a fost de ce pisicile au 4 picioare (labe) si nu doua .

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Citat Postat de ioanabalescu Vezi mesajul
    Mami eu cand ies din baie sunt curata?
    Da mami
    Si atunci de ce speli prosoapele?
    :))))))))))))))))))))))))))))))))) e tare de tot!

Sendra25
    Guest
    Interesant : Daruind, facem lumea mai buna!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari