Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita eeyore's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2009
    Postari in forum
    27

Deformarea mersului la copilul de 3 ani

Este posibil ca si din cauza premergatorului copilul sa se fi obisnuit sa mearga pe varfuri...

Floricica Nou Venita newspice's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2010
    Postari in forum
    1
    E posibil sa existe o problema reala a copilului. Mie mi se pare greu sa merg pe varfuri la 28 de ani, deci sunt foarte curios cum poate un copil de 3 ani sa faca asta. Sa-l dea la balet.

Floricica Senior katrin75's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    4.709
    Baietelul meu a avut aceeasi problema. Cu timpul si-a revenit. La noi s-a normalizat la 1 an si 10 luni aproape. Dr. Mi-a spus ca copilul se simte asa in siguranta fiind obisnuit cu premergatorul. Incet s-a obisnuit fara, iar acum fuge de numa prin casa, fara nici o problema.

Floricica Nou Venita nica7's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.03.2006
    Postari in forum
    9
    Baietelul meu are 4 ani si 4 luni si merge pe varfuri. Am fost cu el la ortoped dupa care la neurolog pediatru si mi-a recomandat kinetoterapie. Facem de 5 luni kineto si el tot pe varfuri merge,. Medicul ortoped mi-a spus ca, chirurgical e bine, nu are nicio problema, neurologul a spus ca nu sunt semne de boala neuromusculara si sa continuam cu kineto. Mi-a recomandat doar EMG care se face doar la Bucuresti . Inca nu amajuns la Bucuresti pentru EMG.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari