Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita naty.mish's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.02.2009
    Postari in forum
    15
    Andrei are deja un anisor si am decis ca este timpul sa doarma singurel insa am avut parte de surprize...Pana acum inca de la nastere am dormit cu el in camera. El in patutul lui eu in patul meu, niciodata nu a dormit cu mine in pat. Acum insa am hotarat sa il las sa doarma singur in camera insa vad ca suntem sotiti esecului. Adorame insa se trezeste din 15 in 15 min si plange dupa mine.

Aveti vreun sfat, cum sa il fac sa doarma singur?

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Naty punei o lampa de veghe sau poate are ,in pat punei jucaria preferata, o perna cu desene frumoase,
    Eu pot sa iti spun din propria experenta asa am patit si eu cand o puneam in patut se trezea la 10 min ,acum am pus-o in pat normal si dorme foarte bine singura in camera ei.Pote nu ii mai place patutul il deranjeaza,pe fetita mea sigur a deranjat-o patutul,a refuzat sa mai doarma in el,cand o puneam in pat la noi dormea ne intoarsa.

Floricica Avansata mamafloricica's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2008
    Postari in forum
    2.206
    da, si eu as vrea sa stiu cum se poate face asta...si noi suntem acum in aceasta situatie, desi s-ar putea sa fie devreme pt 8 luni si...tarziu pt 2 ani :))

oricum, astept si eu idei.

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    si Carina adormea pana de curand numai cu mine in camera... la inceput trebuia chiar sa o tin de manuta... treptat am "marit distanta" dintre noi, in sensul ca ma departam 1-2 pasi de patut... am tot continuat sa stau in camera pentru ca maraia oridecate ori auzea ca pasesc sa ies pe usa...

de 2 saptamani insa am ajuns la performanta sa adoarma singura in patutul ei... si e mult mai bine... nu mai are grija sa ma pandeasca sa observe cand ies din camera...

Floricica Novice tttina's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2009
    Postari in forum
    562
    fetelor credeti ca este cam tarziu sa il invat pe alex sa doarma in patut? are 1 an deja. va spun doar ca sta ziua in el si se joaca, dar cam 10 min. atat. vrea pe jos, alearga toata casa, iar din patul nostru se da sg jos.

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    dar unde doarme peste noapte sau peste zi?

Floricica Novice danielas's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.07.2009
    Postari in forum
    336
    Naty cred ca iti trebuie putina perseverenta si sigur ai sa reusesti. Si la noi a fost la fel in ce sens fata mea adormea in brate si o puneam in patutul ei iar eu dormeam initial in camera cu ea numai ca aproximativ dupa 1-1,5 h de somnic in patutul ei incepea sa planga si ma trezeam o luam in brate in pat cu mine pana adormea din nou si o puneam din nou in patutul ei.Asta se intampla cam de doua ori pe noapte dar incet strengara mea a ajuns ca dupa 15 min de dormit in patul ei sa se trezeasca si sa o iau in pat cu mine ...cam de 10-15 ori pe noapte si ajungeam dimineata eu sa fiu zombi...precizez ca avea in jur de 3 luni si eu numai de dormit nu dormeam cu ea in pat pt ca eram super stresata sa nu cumva sa o lovesc sau eu mai stiu ce...Asa incat mica mea terorista ajunsese sa nu mai vrea decat cu mine in pat. Am realizat ca nu mai rezist asa si nici nu vroiam sa o invat prost asa incat dupa ce o adormeam in brate plecam din camera si bineinteles ca ea se trezea din 15 in 15 minute ma duceam la ea o tineam in brate pana adormea si o puneam inapoi in patut dar nu o mai luam in pat cu mine.
    A durat "distractia" asta cam o saptamana si incet incet a ajuns sa doarma toata noaptea singurica ...si la fel si noi

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari