Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita claudette's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.07.2010
    Postari in forum
    68

Bicicleta / tricicleta/ trotineta

ce bicicleta aveti pentru copil? sau tricicleta?
    bicicleta cu pedale sau fara? ce marca?

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Noi avem o tricictela de la Plus, a costat 100 de lei si isi face toti banii- Silviu are doi ani dar deja pedaleaza corect cu ea (nu a avut sustunere pt picioare si e destul de ok pt ca el sa ajunga bine cu picioarele la pedale)- suntem f multumiti de alegere!

Floricica Nou Venita terfeaioana's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2009
    Postari in forum
    124
    Noi avem tricicleta de la Ares...in fiecare zi o folosim si ne place la nebunie:)

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    eu am cumparat o tricicleta cu 130 si am dato de noua,si am primit alta dar folosita pe care o foloseste acum

Membru inregistrat la
    10.07.2010
    Postari in forum
    68
    poze aveti cumva?
    eu i-am luat cand avea un an si 10 luni, bicicleta fara pedale, de plastic
    tare mult i-a placut si a fost fara indoiala cea mai folosita jucarie de pana acum, insa el a crescut si nu mai sta bine pe ea...iar o bicicleta fara pedale pt marimea lui e cam scumpa...
    as vrea sa pedaleze si ma intereseaza o tricicleta buna, care sa merite banii si sa poata fi folosita pana la 4-5 ani
    as mai vrea sa-i iau si trotineta, dar ma gandesc ca e prea mic...are 2 ani si 8 luni
    cand le-ati luat trotineta?

Floricica Nou Venita ancuta_b's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.03.2011
    Postari in forum
    137
    interesant subiect! amalia mea are 1 anisor si o luna si ma uit si eu pe ici pe colo 9pe net) sa cumpar o tricicleta pt la vara! am gasit una cam de 180 lei cu tot cu transport! era cea mai draguta si cea mai accesibila...inca cercetez piata! :)

Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Cea mai accesibila de pe piata zic eu ca e de la Kaufland (~ 80)- asta daca nu va doriti una cu suport pt picioare pt distante lungi. NOi acum ne felicitam ca am luat una fara suport- Silviu la doi ani stie deja sa pedaleze si tot face curse prin casa. Daca vreti una cu muzicuta, copertina si suport pt picioare, costa mai mult de 120 de lei.

Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    De la ce varsta putem sa le luam copiilor trotineta? Vi se pare mai periculoasa decat o tricicleta sau bicicleta? VEcinul meu are trotineta cam dupa 4 ani- si sincer il vad ca prinde viteza cu ea...si parca mi se pare ceva mai periculoasa...in schimb sotul meu a vazut o oferta tentanta pt trotineta si ma gandeam daca sa o luam sau nu...

Membru inregistrat la
    10.07.2010
    Postari in forum
    68
    si eu ma gandeam sa-i iau trotineta, dar mai la vara...deci cand va avea aproape 3 ani.
    am vazut ca nu-s f scumpe si sunt unele cu baza mai lata, cu 3-4 roti...
    de viteza imi este teama si mie, ca al meu o cam iubeste...
    foarte bine a prins la noi bicicleta fara pedale....dar si la aia prindea vitezaaaaaa. acum merge mai incet ca a crescut si nu mai are cum sa tina picioarele.
    poti sa-i iei si vezi daca e sau nu prudent. daca nu...i-o poti pastra pana mai tarziu, cu siguranta ii va veni timpul

sunshine
    Guest
    Avem una 3 in 1 si si-a meritat fiecare banut!
    In prima faza de la 8 luni tricicleta se poate folosi ca in poza!Un fel de calut ,a avut mare efect si am folosit-o in casa.Vara am ridicat manerul acela si am inceput sa le imping.Are si un suport pt picioare care se poate folosi sau se poate ridica in functie de varsta copilului.Ale mele au incpeut sa pedaleze destul de repede.Acum daca vor sa se impinga una pe cealalalta ridica ele sau lasa jos suportul.Manerul se poate detasa si atunci tricicleta poate fi folosita ca o tricicleta normala.Inca nu am detasat manerul...
    Trotineta i-am luat inainte de 4 ani,aceea subtire,Razor.Initial am vrut sa i-o dau cadou de 4 ani dar am zis ca in catava luni luni poate invata sa o foloseasca.Are si frana in spate si merge destul de bine cu ea!Manerul se poate ridica asa ca o folosesc si eu cand ele o lasa langa bordura si trebe dusa acasa!

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Tricicleta nu le-am luat, am cumparat din prima bicicleta cu roti ajutatoare, cel mai mic model pe care l-am gasit. Acum Sara deja a schimbat-o direct cu una cu doua nivele mai mare si nu mai are nevoie de rotile laterale. Sabina este tot cu bicicleta mica si cu rotile ajutatoare, dar se chinuie Dragos sa o invete fara si ei ii e frica. Trotinete au de pe la 3 ani si ceva, si prind niste viteze de ma sperii. Bicicletele de la 2 ani si putin.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari