Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita cristinaxxx's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2012
    Postari in forum
    16

Nefericire Nopti nedormite

Buna! Fetita mea are un an si trei luni. De cand avea sapte luni am inceput sa avem probleme cu somnul. Avem si acum nopti cand nu reusim sa dormim mai mult de doua ore legate.dinti avem doar cinci. Am dat mereu vina pe ei, dar am facut si analize, controale de tot felul...nimic. eu inca o mai alaptez, mai ales noaptea cand se miorlaie. O calmeaza. Dorm cu ea. Mai bem si lapte uht seara si dimineata cu cereale pentru ca lapte praf nu a vrut niciodata. Mai e cineva in situatia noastra? Cateodata sunt la capatul puterilor, mai ales ca stau doar eu cu ea si mai am si o fetita mai mare de care trebuie sa ma ocup, sot...de mine nu am timp deloc.

Floricica Nou Venita ana05's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.09.2012
    Postari in forum
    45
    of, am gasit pe cineva la fel ca iin situatia mea! Stiu despre ce vb! Eu chiar vroiam sa intreb mamicile daca copii lor de 1 an-1an si dorm noaptea, sa stiu daca e normal ca baiatul meu (1an,4luni) nu doarme noptile.
    El are 2 reprize ziua de somn de 1 ora-2, iar noaptea se trezeste la o ora plange juma d ora, ii fac toate cele(leganat,in brate, mangaiat,cantat, laptic) si tot nu reuseste sa aiba somnul bun, nu e nici de la dinti, si nu il doare nimc, temperatura camerei e constanta, si am schimbat chiar si patul, degeaba.
    Poate ar trebui sa merg si la biserica, o visa urat! Sau poate asa e el are somnul greu si trebuie sa ma obisnuiesc.

Floricica Nou Venita roxyb's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.04.2013
    Postari in forum
    64
    Despre mine ce ar trebui sa spun?ca am 4ani de zile de cand nu mai dorm noptile...dar nu ma plang pentru ca ma bucur ca Dumnezeu mi-a dat copiii sanatosi.din pacate copiii cam pana la doi ani asa au somnul,mai agitat.de exemplu cand i-am taiat bibele cu lapte la 2,4ani la baiatul cel mare a domit linistit de atunci fara sa se trezeasca cu smiorcaieli(se mai trezea in primele nopti pentru ca cerea laptele si ii era foame,dar in cateva zile stomacul lui s-a obisnuit fara lapte si s-a linistit).urmatorul are 2,2luni si am de gand sa-i scot si lui laptele noaptea ca sa ne putem odihni si noi parintii.unii copii sunt mai dificili si pana nu trec acest prag de 2 ani nu prea ai ce sa le faci,trece de la sine.va doresc rabdare si putere sa treceti peste aceasta perioada pentru ca stiu ca nu este usor.multa sanatate va doresc voua mamicilor si copilasilor!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari