Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime dragalasha's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2009
    Postari in forum
    6.093

Copiii nostri de aprilie - mai 2010

Doamne ai grija de familiile noastre!

mamalee
    Guest
    Doamne ajuta! Multa sanatate, pace si voie buna!:)
    Michael Bolton - Said I Loved You...But I Lied - YouTube

Floricica Senior carla24's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2009
    Postari in forum
    3.005
    Multumim de capitol, sa avem parte numai de vesti bune si bucurii!!!

Floricica Veterana helleborerose's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2008
    Postari in forum
    10.698
    Helloooo! Iată-ne și aici :) Eu am mai scris câte ceva și dincolo. Sper să fie un capitol frumos, cu vești bune. O seară frumoasă tuturor!

Floricica Cu Vechime simonikka's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2007
    Postari in forum
    7.571
    hai să vă dau alt subiect de discuție:
    primiți cu recensământul?
    adică dați datele personale sau nu?
    nu am chef să merg la topicele / topicurile despre subiect
    vreau părerile voastre pentru că vă cunosc oarecum și nu am luat o hotărâre încă
    nu cred asta cu furatul alegerilor, adică în ceea ce mă privește nu au cum să-mi fure cnp-ul că eu merg la vot
    dar totuși, nu văd cum CNP-ul are relevanță statistică
    nici măcar numele nu mi se pare că are dar ....

Floricica Veterana helleborerose's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2008
    Postari in forum
    10.698
    Citat Postat de simonica_ Vezi mesajul
    hai să vă dau alt subiect de discuție:
    primiți cu recensământul?
    adică dați datele personale sau nu?
    nu am chef să merg la topicele / topicurile despre subiect
    vreau părerile voastre pentru că vă cunosc oarecum și nu am luat o hotărâre încă
    nu cred asta cu furatul alegerilor, adică în ceea ce mă privește nu au cum să-mi fure cnp-ul că eu merg la vot
    dar totuși, nu văd cum CNP-ul are relevanță statistică
    nici măcar numele nu mi se pare că are dar ....
    Păi am înțeles că se lasă cu amendă dacă nu primim. Nu știu ce să cred despre toate zvonurile care circulă. O să răspund la întrebări și gata.

Floricica Avansata carmenmickey's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2010
    Postari in forum
    1.316
    buna seara la toata lumea,
    dragalasha multumim de capitol
    sa fie un capitol cu vesti bune, si fara pitici bolnaviori

eu primesc cu recesamantul, asa am zis si eu nu au cum sa imi copieze datele, si eu oricum merg la vot...
    ina, trebuie neaparat sa ai grija de tine

va multumesc frumos pentru ajutorul cu aparatul de aerosoli
    noi am fost in parc azi de doua ori, si tot nu doarme bine,s-a obisnuit sa petreaca cat mai mult timp afara iar acum iesind mai putin la aer, nu este suficient de obosita...
    hai sa va povestesc ce nervi mi-a facut fetita mea aseara
    o pun la culcare,stau langa ea,adoarme si se trezeste imediat ce am plecat de langa patut, ma duc inapoi, stau langa ea, si acelasi lucru plec...ea se da jos din pat vine la bucatarie plangand, eu o duc inapoi in pat, ii explic ca trebuie sa faca nani, am plecat de langa ea si iar acelasi lucru se da jos din pat tipand si vine la mine, a facut asa de nnnnn ori pana a vomat de atata plans, vine si fi-miu suparat rau ca sora lui plange, iar eu crapam de nervi....
    am zis in gura mare ca imi dau demisia de mama si ma angajez ca dama de companie ca nu mai rezist cu ei, normal ne-am pus pe ras toti si am inceput sa ne jucam...era ora 23.30 si noi ne jucam....

grea meseria asta de mama, si mai rau este ca nu pot sa imi dau demisia

mamalee
    Guest
    Eu am primit vineri cu recensamantul. Am dat toate datele fara sa mai scormonesc ce si cum. La sfarsit i-am urat succes si rabdare multa domnisoarei. Adevarul e ca n-as fi vrut sa fiu in locul ei, sa bati atata pe la usi, sa nu ti se deschida, sa revii si a doua zi, sa fii luat la intrebari paranoice sau sa ti se tina prelegeri politice de catre pensionarii infocati:(((...nasol...si e si mai dureros cand te gandesti ca nu face asta din pasiune pt completat formulare...ci ca sa castige 600 ron:((. Adica, oameni buni, e prima oara cand s-a facut recensamantul in tara asta? tre' sa numaram oamenii din tara asta cumva! :)

Floricica Cu Vechime guest2013's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2009
    Postari in forum
    5.086
    Buna seara!

Carmencita, si noi am avut aceiasi problema in seara asta. De la ora 21 la 23.30 am zis ca imi iau campii. La un moment dat, i-am zis Nectariei: "faci ce vrei daca vrei iti deschid si usa de la intrare!" Ce mama denaturata sunt! Unde mai fac un copil? Nu mai puteam, tati era inca la servici iar eu nu-mi gaseam telefonul ca sa-l sun sa ma plang.

Floricica Avansata Andreea_Rainbow's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2010
    Postari in forum
    2.069
    Buna dimineata!si eu am primit vineri cu recensamantul, de fapt nu a intrat la mine in casa, a intrat la vecina de langa mine, si a chemat-o pe mama acolo, unde s-au mai dus inca vreo 2 vecine, si le-a chestionat pe rand.
    supararea mea e ca nu mai mergem la ghebe :(((! si-au schimbat planurile prietenii nostri pe ultima suta de metri, asa ca stam acasa.

Floricica Avansata Andreea_Rainbow's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2010
    Postari in forum
    2.069
    Ina, nu te mai descuraja, nu esti o mama denaturata (desi stiu ca o spui in gluma), fiecare dintre noi, mamele, avem momente in care ne simtim demoralizate si cu psihicul la pamant. si eu am avut astfel de momente de slabiciune, am plans, m-am racorit si am luat-o de la capat. insa bucuria pe care ne-o aduc copiii nostri, merita in schimb fiecare lacrima varsata.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari