Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata Andreea_Rainbow's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2010
    Postari in forum
    2.069

Copiii nostri de aprilie-mai 2010( 2)

Doamne, ai grija de familiile noastre!

Bun venit in noua casuta!

Floricica Avansata carmenmickey's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2010
    Postari in forum
    1.316
    ina eu stiu ca daca copilul este nascut pe 23 ale lunii, adica atunci implineste doi ani, tu incepi serv.pe 23...ma insel???
    cu alocatia asa stiu si eu

mada, eu am gatit fasole pastai cu carne, supa pui cu galuste, iar pe maine adica azi, tocanita de cartofi cu slanina afumata, snitele pui cu piure, si mamaliguta,branza cu smantana, iar ca desert clatite...

in seara asta am fost in auchan, am spart toate bonurile sotului si am mers cu adelina la loc de joaca...fetelor se circula groaznic, patinau masinile pe sosea ca oamenii pe patinoar eu nu as fi condus nici daca ma platea cineva

Membru inregistrat la
    12.01.2010
    Postari in forum
    1.316
    andreea multumim pentru capitol, si sa fie unul cu vesti bune fara copilasi bolnaviori

Floricica Avansata rosedrop's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.08.2009
    Postari in forum
    2.052
    multam de idei,tot ma gandesc ce sa fac,vreau ceva sa poata manca si naty,altfel faceam musaca sau varza a la cluj..
    am inceput sa-i dau dimineata seminte de dovleac,cica daca are viermi intestinali ii scoate afara,sa vedem...

deci,daca naty e nascuta pe 16 aprilie,ultima indemnizatie o iau in mai,pe jumatate pe luna?

voi cum le faceti petrecerea de 2 anisori?eu vreau sa invit toti copiii cu care e prietena,sa vezi balamuc:))

Floricica Avansata Andreea_Rainbow's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2010
    Postari in forum
    2.069
    Buna dimineata!
    Ina, sincer nu mi-a luat mai mult de 2 minute sa fac capitolul nou, deci nu e vorba de asa mult timp liber :P.
    Lori, pai nu e bine ca am pus virgula dupa "doamne"? nu ma tine capul sa explic la ora asta in termeni adecvati de ce am facut-o, dar eu stiu ca atunci cand te adresezi cuiva, in scris, pui virgula dupa numele persoanei respective. te rog sa ma corectezi daca am gresit!
    Si treaba cu timpul meu liber, e una destul de nedemna de respect, dar daca promiteti sa pastrati secret, va spun :). Am intrat de la munca pe forum, cand fetita de care am grija dormea. Stttt, secret!

Floricica Avansata danamamy's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2009
    Postari in forum
    1.699
    Pai ai scris bine, Deea, tocmai de aia ti-am trimis o bezea:P
    Neata!
    Mie imi sta pe creier o reclama tampita ca mama tampitilor.
    Aia cu baietelul care e costumat in usturoi si vrea sa-i arate costumul bunicii.
    La care ma'sa ii zice ca serbarea e "abia diseara".Si dupa ce se murdareste, cica vai, ce facem ca mai sunt 30 de minute si incepe petrecerea."
    In puii mei de Savex, spala , spala la 30 de grade, dar si usuca?!!!???

" Tu ce esti?
    Eu? Usturoi.
    Dar mirosi ca o floare".
    DUMB ASS!!!!

Membru inregistrat la
    14.08.2009
    Postari in forum
    2.052
    ina,explica-mi si mie ce pot face daca astia unde am lucrat nu vor sa ma primeasca inapoi?nu pot sa le zic macar sa-mi plateasca cartea de munca apoi sa ma bage in somaj?am gasit undeva de munca part-time,dar fara carte de munca,asa ca daca as fi in somaj ar fi ok.

Floricica Avansata danamamy's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2009
    Postari in forum
    1.699
    Mada, petrecerea de 2 ani o facem restransa:)
    Nu de alta dar Tudor e nascut tot in aprilie, finuta tot atunci, nana lui Tudor la fel si am si Gheorghe si George si Georgeta si mai e si Pastele. Si anul asta imi cumpar 30 de pui si pun si in pamant una alta.
    Deci am zis eu ca fac bani falsi.

Simonikka - Simona- Teodora -7 aprilie

Rosedrop - Mădălina – Natalia Mihaela - 16 aprilie

Carmencita - Carmen - Adelina - 16 aprilie

Scorpion02 – Ina - Nectaria –17 aprilie

Mihaela74 – Mihaela –Constantin Alexandru – 21 aprilie

Danamamy-Lori-Laura Andreea-27 aprilie

Alinutza24 – Alina – Cristian Constantin – 4 mai

Carla24 - Carla – București – Diana Maria - 5 mai

Nnisa - Laura - Nnisa - 5 mai

Lolita si Kevin – Lolita –Kevin – 17 mai

Mamalee - Ana – Rafael - 18 mai

Athena – Atena – Razvan Constantin - 20 mai

Andreea_Rainbow – Andreea – Nicolas Ionut – 21 mai

Drăgălasha - Andreea - Andrei Dragos - 22 mai

Roxy29 - Roxana – Alexia Maria – 22 mai

Helleborerose - Irina – Sanziana Christina - 22 mai

Simona21 - Simona - Raul - 11 iulie

Claudia 252820 -Claudia- Rebeca Maria - 7 martie 2011
    Modificata de danamamy; 11.04.2012 la 07:50:28.

Membru inregistrat la
    12.01.2010
    Postari in forum
    1.316
    Citat Postat de rosedrop Vezi mesajul
    multam de idei,tot ma gandesc ce sa fac,vreau ceva sa poata manca si naty,altfel faceam musaca sau varza a la cluj..
    am inceput sa-i dau dimineata seminte de dovleac,cica daca are viermi intestinali ii scoate afara,sa vedem...

deci,daca naty e nascuta pe 16 aprilie,ultima indemnizatie o iau in mai,pe jumatate pe luna?

voi cum le faceti petrecerea de 2 anisori?eu vreau sa invit toti copiii cu care e prietena,sa vezi balamuc:))
    pe 16 aprilie este nascuta???

wow, si adelina tot pe 16 aprilie

Membru inregistrat la
    14.08.2009
    Postari in forum
    2.052
    lori,sa imi imprumuti si mie hartie si cerneala:)))dar vreau numai dalea de 500 lei sa ma satur!!!

ma gandeam ce meniu sa le pregatesc piticilor,dar mai e pana atunci,ne mai consultam:)

carmen,am simtit eu o atractie asa spre tine:)))apropo,te-ai impacat cu sotul?daca nu sunt prea indiscreta.

Membru inregistrat la
    14.08.2009
    Postari in forum
    2.052
    am o ciuda pe astia de la munca....cu toate ca eu sunt fata buna de obicei,dar m-au enervat,ca vazi doamne colega care au angajat-o in locul meu a ajuns la un nivel in care stie foarte multe.pai si eu ce fac????am un copil de crescut!!!!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari