Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime alexandru31's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2009
    Postari in forum
    5.678

Cei mai iubiti copilasi(Generatia Vara -Toamna 2009)

Mamici ,tatici si prichindei!

Gabis -mami Sanda-Gabriela,tati Ioanis si Panaiotis 01.05.2009 – 2700 g – cezariana

Andreuk-mami Andreea, tati Bogdan si Marco -Andrei - 17.05.2009 - 2800g - natural

Anca_larisa - mami Ancuta , tati Robert si Larisa Elena – 18.05.2009 – 3100 g – cezariana

Mona - mami Mona, tati Cristi si Sara Maria - 26.05.2009 - 2800 g - natural

Madalina79 - mami Madalina, tati Dragos si Lucas Adrian– 27.05.2009 – 3270 g – 51 cm – natural

Radumaria - mami Maria, tati Marin si Maria-Anastasia - 08.06.2009 - 2800 g - cezariana
    Sierra - mami Iuliana,tati Claudiu si Eliza Maria 11.06.2009 - 2900gr - 47 cm - natural
    Deny – mami Mihaela Denisa, tati George Mirel si Andreea-Rihanna – 21.06.2009 – 2660 g – cezariana

Maryya – mami Mary,tati Adrian si Sara – 9.07.2009 – 3070 g – cezariana
    Maryann32 – mami Ana-Maria,tati Dumitru =>Alexia – 9.07.2009 – 2200 g si Octavian - 9.07.2009 – 1990 g – cezariana

Motorinca – mami Ramona,tati Marius si Darius-Nikolas – 14.07.2009 – 3140 g – natural

Ankaseby - mami Anka,tati Catalin =>Sebastian Adrian si Raluca Mihaela - 17.07.2009 - 2900g - 50 cm - cezariana

Dulc1k25- mami Carmen,tati Teo si Matei - 16.07.2009 - 3370g - 53 cm - natural
    Unhappy_girl – mami Nadia,tati Eduard => Matei Ioan si Daria-Maria – 28.07.2009 – cezariana

Madalinutzamamy – mami Madalina si Darius - Florin – 4.08.2009 – 2900 g – 50 cm – cezariana

Teofilar – mami Teofila,tati Florin si Matei - Ioan – 7.08.2009 – 3900 g – 53 cm – natural

Nikolaidis – mami Laura,tati Ionut si Andrei – 9.08.2009 – 3500 g – cezariana si bb 2 - sau

Alinaraducu - mami Alina,tati Ionut si Radu Ioan - 23.08.2009 - 3400g - 50 cm - cezariana

Tweetydeea-mami Andreea,tati Cristi si Nicol Cristina - 25.08.2009-3100g-50 cm- cezariana

Iuliab* - mami Iulia,tatiGabriel si David - 3.09.09-2850g - 49cm – natural
    Vava - mami Stefania,tati Marian=> Maria si David-Ioan-4.10.2009 – 3150g – 51 cm – natural
    Mada2008 - mami Madalina,tati Ionut si Andrada-Nicoleta - 5.10.2009 -3400g – 52 cm – cezariana
    Adi80 - mami Adriana,tati Ionut => Silviu si Ioana- Denisa – 7.10.2009 – 3830g – 50 cm – cezariana
    Anna_creteanu – mami Ana,tati Stefanos si Irini - 15.10.2009 - 3150g - natural
    Alexandru31 – mami Andreea,tati Emi => Alexandru si Sara - 24.10.2009 – 3795g – 52 cm – natural

Jeleuenya – mami Oana,tati Nicu si Vlad Mihai – 27.10.2009 – 3600g – 53 cm – natural
    Afrodita-elena –mami Afrodita ,tati Marin => Rodica-Elena si Damian - 28.10.2009 – 3400g – 52 cm – cezariana

Floricica Cu Vechime alexandru31's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2009
    Postari in forum
    5.678
    Bun gasit la un capitol nou!!! va auzim numai vesti bune!!!
    La multi ani tuturor copilasilor!!!!!!!!!!!!!

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Ziua buna si aici fetelor!
    Sa avem un capitol nou in care sa citim numai de bine!
    Sper ca asta sa se umple mai repede decat precedentul!

Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    La noi astazi e destul de frig. E racoare chiar si in casa, asa ca am riscat si am invelit-o pe Irini la putin timp dupa ce a adormit. Sper doar sa nu se trezeasca urland pentru ca o deranjeaza plapuma :))) Acum ce sa fac... sunt cu ochii pe ea.

Azi-dimineata s-a trezit mai devreme decat de obicei (pe la 8, in loc de 9:30) si a inceput sa tipe ca vrea sa faca pipi. Degeaba i-am spus eu ca poate sa faca in scutec, n-a vrut sub nicio forma; asa ca am mers la toaleta, a facut pipi si nu a mai vrut sa doarma dupa aceea. Consecinta a fost ca toata dimineata a fost tare nesuferita. Se enerva din orice, o apuca plansul eheee... imi venea sa o bat. Am dus-o si in parc, in ciuda vantului si a frigului, si nici acolo nu a avut chef de joaca. Asa ca a adormit mai devreme cu o ora decat normal si sper ca la trezire sa fie intr-o dispozitie mai buna.

Am fost de dimineata si am comandat tortul... Eu eram convinsa ca Irini va alege decorul cu Scufita rosie (e povestea ei preferata) dar m-a surprins entuziasmul ei pentru Tweety; asa ca i-am ales un tort cu Tweety. Probabil ca ea inca nu realizeaza ca acel tort, peste cateva zile, va fi al ei si abia astept sa ii vad sambata reactia.

Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Mada, imi pare rau ca Andrada e putin bolnavioara. O pupam si speram sa se faca repede bine!!!

Floricica Cu Vechime tweetydeea's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2009
    Postari in forum
    9.296
    Buna fetelor!
    Mada, multa sanatate Andradei, sa se f aca bine repede
    Anna, si Nicol a fost nesuferita, de cand s-a trezit...cred ca s-a trezit cu fata la cearceaf ...a fost maraita, nu-i convenea nimic, o apuca si pe ea plansul aiurea. A adormit pana la urma pe la 14.00....inainte sa adoarma am vb cu tati la telefon si nu stiu ce avea dar s-a suparat teribil cand am inchis telefonul ...si ea nu face asa de obicei...cred ca e de la vremea de afara, ploua, este intunecat, bate vantul..

Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Buna, Deea!

Nu stiu, o fi fost ceva in atmosfera azi, pentru ca si Irinei a fost foarte greu sa ii intru azi in voie.
    Initial am crezut ca o fi din cauza ca zilele astea a stat mai mult prin casa. Dar banuiala asta a fost infirmata cand am ajuns cu ea in parc si nu s-a entuziasmat deloc, nici macar cand si-a vazut prietenii. Ba chiar s-a enervat foarte tare si mi-a zis ca vrea sa plecam acasa, nu vroia sa se dea jos din carut, nu vroia sa dea de mancare porumbeilor, nimic din ceea ce ii face placere de obicei. Dupa vreo 15 minute de rugaminti din partea mea, s-a dat jos din carut si si-a facut de lucru pe acolo, dar fara niciun pic de elan. Iar la intoarcere spre casa au apucat-o iarasi nervii din senin si a inceput sa tipe si sa planga in carut (ceea ce ea nu face niciodata).
    In fine, poate o fi intr-o pasa mai proasta si dupa somn sa isi revina.

Moderator Floricica Veterana andreuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.694
    Buna lume!
    Am mai aterizat si eu pe planeta asta...cam proaspat aerul pe aici...s-a zugravit cumva?
    Marco e bolnavior. Are putin rosu in gat...Si nici eu nu sunt prea departe . Surse sunt...de la gradinita aduc virusi de diverse soiuri, apoi schimbarea asta brusca de temperatura e si normal sa aduca un shoc in organism. Dar ne tratam. Si vad ca are efect tratamentul dat de pediatra.
    De mancat mananca asa si asa dar dulciuri ar vrea. Ii plac bombonele m&m si ii dau 3-4 "butoane" cum le zice el ...apoi cand l-am intrebat"bine Marco, dar supa nu ai mancat-o toata in schimb butoane vrei?!!!" el mi-a raspuns"nuuu tiu datea"Am ramas afis. Are niste replici de te lasa cu gura cascata.

Moderator Floricica Veterana andreuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.694
    Anna cum mai sunt apele in Grecia?Au mai incetat conflictele?

Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Andreuk, multa sanatate micului bandit!!! Da-i baiatului butoane daca vrea!!! :))))

In Grecia e o atmosfera absolut deprimanta. Toata lumea vorbeste numai despre situatia economica. Deja mi s-a acrit!
    Iar imaginea este dezolanta. Este un val de greve iar cel mai nasol este ca fac greva cei de la deratizare (parca asa se numesc gunoierii, nu? :))))). La fiecare colt de strada (aici sunt pubele mari de gunoi la fiecare intersectie iar gunoierii trec cam de 2 ori pe zi pentru a le colecta) sunt acum muuuuunti de gunoiae! Put ingrozitor de rau (Irini are de fiecare data senzatia de voma) si arata si mai rau...
    Ce sa zic... e nasol. Iar cand vremea e asa mohorata cum e acum, parca raul de de 10 ori mai rau...
    Noroc ca exista prietenii cu care ne mai veselim si ne infrumusetam zilele.

Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Fetelor, am deschis un topic adresand o intrebare Ancai Munteanu (psiholog). Ceva ma nelinisteste in comportamentul Irinei (face niste crize de isterie); am scris un mesaj interminabil acolo, dar daca aveti timp si chef intrati si cititi... si dupa aceea postati aici parerea voastra. Efectiv este pentru prima data cand nu inteleg comportamentul Irinei... Si este pentru prima data cand cer pareri in ceea ce o priveste...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari