Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita analupu's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2013
    Postari in forum
    1

Inscriere copil la o cresa de stat in Brasov incepand cu luna februarie

Buna mamici,ma adresez in special celor din Brasov,in ultimul an nu am mai locuit in oras,acum vreau sa ma reantorc si nu sunt la curent,cu aceste date:pot sa inscriu fetita acum la o cresa de stat,mai sunt locuri?am citit tot pe net ca e criza mare cu locurile la cresele din Bv.Daca imi poate oferi cineva un raspuns,astept urgent,va multumesc si va urez sanatate alaturi de cei mici

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Toate cererile de inscriere la crese de stat in Brasov, indiferent despre ce cresa este vorba, se depun la cresa nr. 2 din cartierul Craiter, str. Mecanicilor nr. 7.

Legat de locuri, depinde de cresa, eu am inscris fata chiar la aceasta cresa, am facut cerere in martie 2012 si am prins loc pentru septembrie 2012. La alte crese trebuie facuta cerere cu un an inainte. Totusi poti merge sa vorbesti si direct la cresa la care doresti, dupa ce-ai facut cerere la cresa nr. 2, poate unii copii mai sunt retrasi pe parcursul anului si astfel se elibereaza vreun loc.

Mult succes!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari