Ultimele discutii din forum
    cristina elena
    Guest
    Asa e in primul rand trebuie vorbit cu directoarea, nu stiu daca ai facut deja acest lucru Carmen. Si apoi daca nici asa nu merge sa iei legatura cu cineva din Primarie, in general cresele de stat sunt subordonate Primariei. Nu e admisibil asa ceva, daca a facut cu copilul tau sigur a facut si cu alti copii.
    Noi dam bani sa aiba grija de ei nu sa-i bata.

Floricica Nou Venita carmen iordache's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2006
    Postari in forum
    264
    Am fost la cresa sa recuperez lucrurile lui Alex si am vorbit cu "educatoarea" in grija careia l-am lasat.A ascultat,a schimbat fete-fete dar nu a negat nimic.Au fost chiar incintati ca l-am retras ca mai erau si alti copii care asteptau un loc.Medicul psiholog mi-a spus ca-mi poate da un certificat din care sa reiasa trauma prin care trece Alex dar nu crede ca-mi foloseste prea mult.Ar fi probabil cuvintul meu impotriva cuvintului lor.Ceea ce-mi doresc acum este ca baiatul sa depaseasca cit mai repede acest moment si sa poata redeveni un copil normal asa cum a fost.Am gasit deja o cresa particulara unde sint doar cadre specializate (psihologi) si unde incercam sa-l integram.O perioada vom sta si noi cu el in clasa,nu-l vom lasa acolo singur,lucru pe care as fi vrut sa-l fac si la cealalta cresa dar nu mi-a fost permis nici macar sa intru in clasa.Sa speram ca totul va fi bine.

Floricica Avansata giani's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2007
    Postari in forum
    1.958
    Carmen imi pare rau ,sper ca Alex sa treaca cat mai repede peste aceasta trauma .
    eu aveam o retinere pt cresa acuma cu atat mai mult .

Floricica Cu Vechime maimuticagogosica's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2006
    Postari in forum
    6.276
    Carmen, ma bucur ca l-ai luat pe Alex de acolo! Doamne ajuta sa-si revina cat mai repede din traum asta, ca este o adevarata trauma pentru el, micutul!

Floricica Nou Venita carmen iordache's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2006
    Postari in forum
    264
    Astazi,am aflat ca una dintre educatoarele de la grupa lui,tocmai a venit disciplinar de la alta cresa.Se pare ca are probleme cu nervii.Pe de alta parte,directoarei trebuie sa-i vina decizia de pensionare.Asa ca acolo e o mare delasare.Am aflat de la cineva de la primarie numele si nr. de tel. al persoanei care se ocupa de toate cresele din oras in intentia de a face o plangere.Am asteptat sa-mi treaca nervii,ca sa nu iau o hotarare gresita.Alex si-a revenit,furtuna a trecut...asa ca m-am gandit ca nu vreau sa fac rau la toti din cauza unei retardate,si nu am mai facut plangere.Luni il duc la noua cresa,care e mult mai departe,dar sper sa merite.Va tin la curent!

Floricica Cu Vechime maimuticagogosica's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2006
    Postari in forum
    6.276
    Carmen, ce ati facut la noua cresa? Cum s-a descurcat Alex?

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Carmen ma bucur ca ai luat decizia de a-l retrage pe Alex de la acea cresa si ma bucur ca da semne de ameliorare. M-am ingrozit cand am cititi ce scriai despre "reactiile" educatoare, este ingrozitor ce se intampla.
    Sincer, si aici este doar o parere personala, cred ca ar trebui sa depui plangerea aceea mai ales ca ai dovezi ca lui Alex i-a daunat perioada in care a stat acolo la cresa, pentru ca sunt poate si alte mamici care se cofrunta cu aceeasi situatie si nu e ok ca si alti copii sa trebuiasca sa treaca prin aceleasi momente.

Floricica Avansata florizarnovean's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    1.753
    Si eu cred c-ar trebui sa depui plangere. Cine stie cator copii le mai face rau. N-au ce cauta in sistem persoane care nu suporta copiii. Sa-si gaseasca altceva de lucru...

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Carmen ma bucur ca ai retras copilul de acolo.
    speram sa-si revina repede copilul.tare m-am intristat cand am citit ce ai scris..of doamne..in loc sa se scchimbe in bine sistemul de gradinite.se schimba in rau..din cate vad..

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Ma gandesc ca poate sunt copii care reactioneaza "in tacere" la ceea ce se intampla la cresa acolo si poate bietii parinti nici nu stiu ca ceva se intampla cu copilul lor. Astfel de "tratamente" pot cauza mari probleme copiilor si pe viitor, daca nu sunt depistate din timp. Ma bucur tare ca Alex al tau a reactionat si a tras un semnal de alarma.

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    carmen depune plangerea cu gandul ca nu faci nimic rau pt ca daca i-a facut rau copilului tau poate a facut si altora si inca mai poate face si altora. gfandeste-te ca poate salvezi un copil de la ceva f rau.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari