Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita rebella2227's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2008
    Postari in forum
    1

Mamica, caut sa am grija de inca un copil in Iasi

sunt o mamica grijulie si am un baietel de 3 anisori. am incercat sa-l dau la cresa anul trecut dar a racit foarte des si am fost nevoita in final sa renunt la serviciu pt a sta acasa cu el. la gradinita nu poate merge decat de la anul asa ca ma vad nevoita sa stau acasa cu el cel putin un an .sunt dispusa sa mai am grija de inca 2-3 copii de varsta apropiata cu baietelul meu pt a-mi suplimenta veniturile. daca sunt doritori astept mesaje pe forum sau mail.

Floricica Debutanta adrianarenata's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    buna! stiti cumva de cresele partiulare daca sunt in iasi si de la ce varsta primesc copii?
    noi avem un bebe de 7 luni si de la anul as vrea sa ma angajez si sunt interesata de subiectul crese, bone etc.1 multumesc1

Floricica Nou Venita ioanamanea's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2009
    Postari in forum
    1
    Buna! si eu am aceeasi problema. As vrea neaparat sa gasesc in Iasi ori o cresa particulara ori o bona in grija careia sa imi las comorica, fetita mea Mara(1an si 9 luni). Inca mai caut. te anunt daca aflu ceva care sa te ajute si pe tine.

Floricica Senior irinacodrin's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    3.374
    buna .

crese particulare sunt in iasi.

eu din toamna il dau pe copilul meu la cresa papadia, e pe strada uzinei.

mai este in copou una, clubul Aki, au cresa si after school.

Kinderland are cresa si gradinita.

mai este o gradinita nou infiintata undeva prin podu rosu, primeste copii de la 2 ani, iris se numeste.

anul trecut pretull la papadia era de 600 lei cu mancarea inclusa. inca nu stiu cat e pretul din toamna dar sigur il duc acolo, am vb cu directoarea si sunt locuri. luni merg sa vad si cum arata.

Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    3.374
    am uitat sa spun, toate au program prelungit, nu stiu exact la ce ora incepe dar se termina in jur de 17.

mult succes la cautat.

Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    3.374
    buna seara mamici de iasi.

eu mi-am inscris copilul la cresa papadia de pe saulescu. am fost ieri si am vb cu doamna directoare, din septembrie sun locuri. taxa e 700 lei pe luna cu masa inclusa.

sunt 2 grupe de cate 5-6 copilasi de care au grija cate 3 persoane, educator, psiholog si psihopedagog.

pe langa programul de joaca mai este si ceva educativ, gen poezioare, cantecele si alte activitati pe care pot sa le faca niste copilasi de 2-3 anisori. eu sunt f multumita de ce am vazut acolo si abia astept toamna sa il duc pe dragos la copii.

aaaa si inca ceva. am vazut 2 copii care plangeau ca nu vor acasa ci sa mai stea la cresa. se simteau super acolo.

Floricica Nou Venita lacrymy80's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    6
    buna adriana,
    daca nu ai nici un fel de retineri si retincente fata de alte confesiuni, exista o cresa in curtea bisericii adventiste de pe sararie deschisa pentru orice copil si costa doar 300 lei pe luna cu program prelungit. sunt ortodoxa dar as vrea sa imi duc copilul acolo cand ma voi angaja pentru ca stiu ca e pe maine foarte bune si foarte bine ingrijit acolo. Am inteles ca au si gradinita nu doar cresa si grupele sunt mici, pana in 12 copii.

Floricica Debutanta adrianarenata's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    nu cred ca ar fi o problema pt noi cultul religios atat timp cat nu am simti presiuni...va multumesc pt informatie inca nu m-am angajat la vara o voi face...si intre timp am vb si cu o ruda apropiata si tanara care poate sta cu fiul meu, si ei doi se inteleg f bine si se iubesc mult...dare bun si un plan B

Floricica Nou Venita dagosha's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    51
    buna irina! ce frumos il alinti... DRAGUSHELU!!!....exact asa ii spun si bunicii baietelului nostru:) ...wauuu! si sunt si in aceeasi zodie: scorpion!!! super tare!!! multi pupici lui dragusheluuuu[pupici]

Floricica Nou Venita dagosha's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    51
    cine ma poate lamuri?
    gradintza "kiderland" ce program are? ce grupe de copii? si ce parere aveti de personalul de acolo? si a dus vreo mamica puiul la aceasta gradinta? cat e de bine cotata? ms...

Floricica Nou Venita 05081982's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.05.2009
    Postari in forum
    26
    buna...sunt si eu interesata de o cresa prin zona gari daca ma poate ajuta cineva cu o informatie...s au daca stie cineva pe o bona care ar putea fi de incredere si cu care sa mi las gogoasa din toamna...ideea de cresa nu prea ma incanta f tare dar trebuie sa gasesc osolutie

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari